E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
999 rezultate për

furnizimit

Krasniqi rrëfen vështirësitë e furnizimit të UÇK-s me armë: Thaçi, sherrbudalli i katundit Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Florin Krasniqi, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin Pressi
Dy lagje në kryeqytet marrin zgjidhje të furnizimit me ujë të pijshëm në Njësinë 5 Në një kohë që temperaturat e larta po afrojnë, dy lagje të tjera në kryeqytet kanë marrë zgjidhje të furnizimit me ujë
Alarm në Kosovë, 225 raste të reja me kancerin e gjirit Në tetëmujorin e parë të këtij viti, në Kosovë janë paraqitur 225 raste të reja me kancer në gji. Këto janë të dhënat zy
Një lagje e madhe në Prishtinë nuk do të ketë ujë për shtatë orë Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina sh.a.” njofton konsumatorët e lagjes “Kalabria” në Prishtinë se, sot duke fi
Kujdes, sot Podujeva dhe këto zona nuk kanë ujë të pishëm Kjo ndërprerje sipas njoftimit bëhet me qëllim të krijimit të kushteve të punës Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prisht
Disa lagje të Prishtinës nesër do të mbesin pa ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, njofton konsumatorët e zonave të cilat furnizohen me ujë të pijshëm nga si
Fatos Nano tregon historinë: Si i merrja shishet e qumështit në komunizëm Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar një histori interesante rreth rinisë së tij në periudhën e komunizmit, për atë që
Bashkia e Tiranës i jep zgjidhje furnizimit me ujë të pijshëm për dy lagje në kryeqytet Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë këtë javë në dy lagje të ndryshme të kryeqytetit për të garantuar furnizimin normal me ujë
Në këtë lagje të Prishtinës sot s'ka ujë gjithë ditën Komuna e Prishtinës ka njoftuar banorët e rrugës “Fehmi Agani” se nesër nga ora 08:00 deri në orën 16:00, do të ketë ndë
Për shkak të punimeve teknike ndërpritet uji i pijshëm në Drenas Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina” sh.a, njofton të gjithë konsumatorët e Komunës së Drenasit se, gjatë ditës
BERZH-i përzgjedh Tiranën, financim për Bovillën dhe linjën e furnizimit te Unaza e Re Bashkia e Tiranës dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) nënshkruan sot në Londër marrëveshjen e financi
Lezha përuron ujësjellësin e ri të bashkëfinancuar nga Zvicra, Gjermania dhe BE Pas një investimi prej 13.25 milionë eurosh përmes Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW), në qytetin e Lezhës ka përfunduar
Paralajmërimi i Haradinajt bën punë, së shpejti shpronësimi Autoritetet në Kosovë kanë bërë të ditur se brenda javës së ardhshme pritet të finalizojnë marrëveshjet për shpronësim m
E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm çmimi i ujit të pijshëm për Tiranën Enti Rregullator i Sektorit të Furnizimit me Ujë sot ka miratuar çmimet e reja për Bashkinë Tiranë. Me vendimin e r
Linjë e re e furnizimit me ujë nga Depo e Tiranës për banorët e Njësisë Nr. 2 Shërbimi i furnizimit me ujë të pijshëm i banorëve të Njësisë Nr. 2 në kryeqytet pritet që të përmirësohet ndjeshëm falë
Bashkia Tiranë ndërton rrjet të ri ujësjellësi në zonën e Kodrës së Priftit Në zonën e Kodrës së Priftit po zbatohet një projekt tjetër investimesh kapitale nga ana e Bashkisë së Tiranës për të rr
Tatimet: Si do të përcaktohet vendi i furnizimit të TVSH-së për shërbimet e kryera Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar për mënyrën se si do të përcaktohet vendi i furnizmit të TVSH-së, lidhur
Miratohet plani i biznesit, i hapet rrugë furnizimit të Tiranës me 24 orë ujë të pijshëm Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 31 vota pro planin e biznesit të hartuar nga ekspertët më të mirë të Bashkisë së
Kufizime të furnizimit me ujë në disa fshatra Ujësjellësi i Tiranës njofon se do të ketë kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm në fshatin Zall Herr, Babrru e vjetë
UKT-ja njofton kufizime të furnizimit me ujë në Tiranë Ujësjellës Kanalizime Tiranë (UKT) ka njoftuar se për shkak të punimeve të OSHEE-së, stacioni i pompimit të Qafë-Mollës