999 rezultate për

furnizimin

Fillojnë problemet me furnizimin me vaksinë, pas Pfizer edhe AtraZenecës i del situata jashtë planifikimit Koncerni farmaceutik AstraZeneca i ka pakësuar dukshëm furnizimet me vaksinën kundër koronavirusit në BE. Arsyeja ka të
A e dini çfarë i bëjnë gjethet makinës, nëse e lini gjithë ditën me to? Të gjithë shoferët kanë vështirësi kur bie bora e parë. Por çfarë ndodh kur vjen vjeshta? Këto ditë, shoferët janë të mu
Turqia fillon furnizimin e Shqipërisë me armë të veçanta (FOTO LAJM) Një firmë e industrisë së mbrojtjes me qendër në Turqinë e Jugut që ka prodhuar sisteme anti-dron për forcat turke të si
Maqedonia e Veriut bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të vendosi të bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër
Tjetër gjest i madh nga Salah, i paguan furnizimin e makinave personave që takon në karburant Mou Salah përvecse është shndërruar në një hero për Liverpoolin, njihet dhe si një person me zemër të madhe i cili nuk
Ambasada gjermane e Maqedonisë së Veriut jep 2.5 milion denarë për luftën ndaj pandemisë Ambasada gjermane në Maqedoninë e Veriut të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla
Shtyhet derbi i kryeqytetit, FSHF jep njoftimin e papritur FSHF ka njoftuar mbrëmjen e sotme, se derbi i së dielës, mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në mbrëmje, në orën 19:0
Tirana mbetet pa ujë, defekt i rëndë në linjën e Bovillës Një defekt i rëndë në linjën e trasmetimit të Bovillës, ka pamundësuar furnizimin me ujë të disa zonave kryesore në Tira
Vuçiç mban sekret aksionin për furnizimin e serbve të Kosovës muajin e shkuar Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq tha se ai e bëri “një pjesë të mirë të punës”, në furnizimin e serbëve në Kosovë
Nëse serbët ndalin ujin, në Kosovë 600 mijë persona nuk do të kenë energji Spekulohej në mediat serbe se Ujmani, do ta ndal furnizimin me ujë, si shenjë hakmarrje ndaj taksës 100%, për prodhimet
Bashkia e Tiranës i jep zgjidhje furnizimit me ujë të pijshëm për dy lagje në kryeqytet Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë këtë javë në dy lagje të ndryshme të kryeqytetit për të garantuar furnizimin normal me ujë
Nuk ndalen seancat e nxehta në Maqedoni Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Treqind” të Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë
Spektakolare, si furnizohet në ajër avioni luftarak (VIDEO) Kanë qenë spektakolare pamjet e regjistruara nga një pilot i Flotës Ajrore Mbretërore (RAAF) duke u furnizuar me karbura
Shqipëria po përmbytet, por Tirana s'ka ujë: Qytetarët nuk kanë ku bëjnë as ka*ën Lagjë të tëra të Tiranës janë pa ujë që prej mesditës së djeshme kur ujërat përrenjve turbulluan të gjithë rezervuarin e
Veliaj: Dyfishojmë furnizimin me ujë të Tiranës Në vijim të vizitës së tij në Holandë për të ndjekur Javën Ndërkombëtare të Ujit që u mbajt në Amsterdam, kryetari i Bas
Termokos tregon nëse do të lëshohet ngrohja pas 3 ditësh Termokos i ka bërë përgatitjet e fundit për të filluar me sezonin e ngrohjes në qytetin e Prishtinës gjatë gjashtë muajv
Rrjet i ri për furnizimin me ujë të 120 mijë banorëve në zonën e ish-bllokut Rreth 120 mijë banorë të zonës së ish-Bllokut dhe të Tiranës së Re do mund të furnizohen në mënyrë të rregullt me ujë të
Temperaturat e larta, OSHEE masa për furnizimin me energji elektrike Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, bën të ditur se po ndjek me vëmendje situatën e furnizimit me energji e
Emergjenca nga thatësira, Veliaj: E gjithë flota e mjeteve në shërbim të qytetarëve për furnizimin me ujë Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dh
SHBA fillon furnizimin me armatim të kurdëve në Siri Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se kanë filluar furnizimin me armatim të luftëtarëve kurdë në Siri.