999 rezultate për

furnizimi

Fillojnë problemet me furnizimin me vaksinë, pas Pfizer edhe AtraZenecës i del situata jashtë planifikimit Koncerni farmaceutik AstraZeneca i ka pakësuar dukshëm furnizimet me vaksinën kundër koronavirusit në BE. Arsyeja ka të
A e dini çfarë i bëjnë gjethet makinës, nëse e lini gjithë ditën me to? Të gjithë shoferët kanë vështirësi kur bie bora e parë. Por çfarë ndodh kur vjen vjeshta? Këto ditë, shoferët janë të mu
Turqia fillon furnizimin e Shqipërisë me armë të veçanta (FOTO LAJM) Një firmë e industrisë së mbrojtjes me qendër në Turqinë e Jugut që ka prodhuar sisteme anti-dron për forcat turke të si
Paradoksi në Shqipëri! Çmimi i ujit rritet vazhdimisht, cilësia e furnizimit mbetet njësoj Enti Rregullator i Ujit, institucioni përgjegjës për mbikëqyrjen e sektorit të ujësjellësve dhe kanalizimeve, i cili për
Probleme me Ujësjellësin e Tiranës, këto zona mbeten pa ujë Ndërmarrja e Ujësjellësit në Tiranë njoftoi se gjatë ditës së sotme, si pasojë e një defekti të ndodhur në linjën kryeso
Maqedonia e Veriut bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të vendosi të bashkëngjitet në furnizimin global për vaksinën kundër
Kush është kreu i ri i Komisionit Rregullator të Ujit Qeveria Rama ka njoftuar një tjetër ndryshim në postin e kryetarit të Komisionit Kombëtar Rregullator të Sektorit të Fur
Tjetër gjest i madh nga Salah, i paguan furnizimin e makinave personave që takon në karburant Mou Salah përvecse është shndërruar në një hero për Liverpoolin, njihet dhe si një person me zemër të madhe i cili nuk
E paguajnë shtrenjtë, por tiranasit nuk do të kenë ujë në fundjavë Qytetarët e Tiranës duhet të mbushin ujë për dy ditë pasi nuk do të kenë ujë në fundjavë. Kjo për shkak të fazës fin
Ambasada gjermane e Maqedonisë së Veriut jep 2.5 milion denarë për luftën ndaj pandemisë Ambasada gjermane në Maqedoninë e Veriut të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla
Tjetër veprim i madh nga Reali, shndërron stadiumin në qendër furnizimi me pajisje mjekësore Real Madrid vazhdon të përkulet në luftën që qyteti i tyre ka kundër Covid-19. Klubi i bardhë sapo ka komunikuar se k
Furnizimi me ujë me koncesion, qeveria gati për një projektligj të ri Pas rrugëve, shërbimeve spitalore, aeroporteve e porteve, radha i ka ardhur furnizimit me ujë të pijshëm dhe largimit të
Krasniqi rrëfen vështirësitë e furnizimit të UÇK-s me armë: Thaçi, sherrbudalli i katundit Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Florin Krasniqi, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin Pressi
Shtyhet derbi i kryeqytetit, FSHF jep njoftimin e papritur FSHF ka njoftuar mbrëmjen e sotme, se derbi i së dielës, mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në mbrëmje, në orën 19:0
Tirana mbetet pa ujë, defekt i rëndë në linjën e Bovillës Një defekt i rëndë në linjën e trasmetimit të Bovillës, ka pamundësuar furnizimin me ujë të disa zonave kryesore në Tira
Vuçiç mban sekret aksionin për furnizimin e serbve të Kosovës muajin e shkuar Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq tha se ai e bëri “një pjesë të mirë të punës”, në furnizimin e serbëve në Kosovë
Dy lagje në kryeqytet marrin zgjidhje të furnizimit me ujë të pijshëm në Njësinë 5 Në një kohë që temperaturat e larta po afrojnë, dy lagje të tjera në kryeqytet kanë marrë zgjidhje të furnizimit me ujë
Merr zgjidhje furnizimi me ujë të pijshëm i dy lagjeve të ndryshme në kryeqytet Dy lagje të tjera në kryeqytet kanë marrë zgjidhje për furnizimin me ujë të pijshëm. Bashkia e Tiranës ka përfunduar inv
Nëse serbët ndalin ujin, në Kosovë 600 mijë persona nuk do të kenë energji Spekulohej në mediat serbe se Ujmani, do ta ndal furnizimin me ujë, si shenjë hakmarrje ndaj taksës 100%, për prodhimet
Alarm në Kosovë, 225 raste të reja me kancerin e gjirit Në tetëmujorin e parë të këtij viti, në Kosovë janë paraqitur 225 raste të reja me kancer në gji. Këto janë të dhënat zy