999 rezultate për

fuqishme

Ushtritë më të fuqishme në botë, Amerika sundon me avionë Rusia udhëheq me tanke Gazeta e përjavshme gjermane ‘Focus’ ka renditur shtetet më të fuqishme ushtarake në botë. Sipas kësaj liste kryeson SHB
Turqia tronditet nga dy tërmete të fuqishme Dy tërmete 5.0 ballësh kanë goditur pjesën perëndimore të Turqisë dhe provincën Manisi. Sipas mediave turke, tërmete
Shkatërrohet organizata shqiptare më e fuqishme e Ballkanit, në pranga dhe biznesmenë Trafikimi i 1.5 ton kanabis sativa drejt Italisë kë çuar në pranga edhe 3 grekë të njohur. Dy janë vëllezër, biznesm
Dimitriev: Kjo nuk është e vetmja përvojë e hidhur e Maqedonsë Kryeministri tekik i Maqedonisë, gjatë kremtimit të Pashkëve në kishën "Shën Nikolla" në Shtip, ka thënë se "Në momentin
Ja çfarë ndodh nën oqeane kur ka tërmete të fuqishme (VIDEO) Një zhytës filipinas pati shansin që të dëshmonte një tërmet 5.7 ballësh teksa ishte duke filmuar në 18 metra thellësi n
Putini i përgjigjet super bombës së Trumpit me "babain e bombave", sa 44 ton tritol (FOTO & VIDEO) SHBA-të goditën tunele të militantëve të ISIS me bombën më të madhe që kanë në inventarin e tyre me një fuqi të tmerrshm
Trump paralajmëron Putinin: SHBA është shumë e fuqishme Presidenti i Shtetev të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar Rusinë se SHBA-të janë shumë të fuqishme.
Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM) Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendo
Kim Jong-un kërcënon SHBA: Do ju godasim me sulme bërthamore Koreja e Veriut ka kërcënuar sot presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpin se do sulmojë me sulme
Luftë ndaj Koresë së Veriut? Trump: Dërgova nëndetësen më të fuqishme (FOTO LAJM) Tensioni në gadishullin korean është në maksimumin e tij gjatë viteve të fundit ku diktatori Kim Jong Un ka deklaruar se
20 reklama të fuqishme që kundërshtojnë shkatërrimin e shoqërisë (FOTO LAJM) Reklamat sociale shpesh theksojnë çështjet për të cilat shumica prej nesh preferojnë të heshtin. Kjo është edhe arsy
Berisha denoncon skafet me drogë në Shëngjin dhe trafikantët Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka bërë një tjetër denonocim falë qytetarit dixhital. ka
Tusk porosi të fuqishme Ivanovit: Zgjidheni vet krizën politike Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili u takua me presidentin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov, tha se Maqedonia
10 yjet e futbollit me goditjet më të fuqishme (FOTO LAJM) Futbollistët kanë kualitete të ndryshme dhe kjo i bën të veçantë nga njëri-tjetrit, por disa prej tyre kanë si pikën e f
Shikoni “bombën” e Valon Berishës (VIDEO) Shtylla ka shpëtuar Islandën në minutën e 20 kur Valon Berisha me një goditje të fuqishme tentoi të realizonte golin e p
25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
Njihuni me 10 shtetet më të fuqishme në botë (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ruajtur vendin e parë si shteti më i fuqishëm në botë, pavarësisht ndryshimit të pr
Barcelona beson në përmbysje? Ja çfarë thotë Emery Trajneri i Paris Saint Germainit, Unai Emery, ka deklaruar se janë të gatshme që të vuajnë për 90 minuta në Camp Nou kun
Sulltania shqiptare Safija, një nga gratë më të fuqishme në histori Arbëria ka luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shq
Stuhia e fuqishme godet Kaliforninë, viktima e përmbytje të mëdha (FOTO & VIDEO) Një nga stuhitë më të forta përgjatë viteve të fundit ka goditur shtetin e Kalifornisë duke u marrë jetën dy personave d
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.