999 rezultate për

fuqishem

Tërmet i fuqishëm në Filipine, shumë të vdekur Autoritetet filipinase kanë njoftuar se së paku 16 njerëz kanë vdekur pasi Filipinet u goditën nga dy tërmete. Përndrysh
Jahja Kemal: Alfabeti digjital është çelësi i së ardhmes. Çertifikimi është një aleat i fuqishëm Pa marrë parasysh se nxënësit dhe studentët dëgjojnë muzikë ose bëjnë fotografi, blejnë ose komunikojnë, aftësitë digjit
Shpërthim i fuqishëm me tritol në Fushë-Krujë, kush ishte objektivi Një eksploziv ka shpërthyer në një mobileri në Fushë-Krujë në mesnatë rreth orës 23:55. Sipas policisë, mobileria është
6.8 ballë! Tërmeti i fuqishëm trondit brigjet e Indonezisë (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë brigjet e Indonezisë duke bërë që autoritetet të japin alarmin për cunam.
Shpërthim i fuqishëm në Paris, pallati kthet në "ferr" (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Parisin mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Parisin qendror në bllokun r
Cakaj i "zhveshi" nga targat diplomatike, kush janë biznesmenët e fuqishëm të Shqipërisë Ministri i Jashtëm i deleguar Gent Cakaj i ka hequr targat diplomatike të paktën rreth 38 "Konsujve të Nderit në Shqipë
Vuçiç: Ne jemi të fuqishëm ndaj shqiptarëve Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç gjatë fushatës së tij ka folur për problemin e tij me shqiptarët në Kosovë. A
Shpërthim i fuqishëm me tritol në Vlorë Rreth orës 1:00 të mëngjesit të sotëm një shpërthim i fuqishëm me tritol ka nodhur në lagjen "28 Nëntori" në qytetin e V
Zjarr i fuqishëm në një hotel, digjen 19 persona Të paktën 19 persona kanë vdekur si pasojë e një zjarri të madh, që ka përfshirë një ndërtesë në kryeqytetin e Banglades
"Çmendet" Reali, 500 milion euro për 3 yje Reali i Madridit nuk është në nivelin e sezonit të kaluar dhe tashmë në verë kërkon të rikthehet fuqishëm për të konkuru
Vuçiç kërcënon shqiptarët: Jemi 10 herë më të fuqishëm Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë në një solemnitet rasti foli presidenti ser
Digjen pyjet e Shqipërisë, zjarri i fuqishëm edhe në Dajt (VIDEO) Një zjarr i fuqishën ka rënë ditën e djeshme në malin e Dajtit. Sipas informacioneve zjarri ka rënë një ditë më parë
Një meteor shpërthen fare pranë Tokës, 10 herë më i fuqishëm se bomba atomike (FOTO LAJM) NASA thotë se një lëmsh i madh zjarri shpërtheu në atmosferën e Tokës në muajin dhjetor është shpërthimi i dytë më i mad
Shpërthim i fuqishëm, vdesin 47 persona 47 persona deri tani kanë humbur jetën as shpërthimit në një fabrikë të kiminkaleve në lindje të Kinës. Mbi 600 të tj
Reshjet tmerrojnë shtetin afrikan, 1 mijë të mbytur (VIDEO) Të paktën 1000 njerëz janë mbytur në Mozambik pasi një ciklon I fuqishëm kaploi vendin. Kanë kaluar tashmë katër ditë q
Shpërthim meteori, 10 herë më i fuqishëm se Hiroshima Shpërthimi i një meteori mbi Detin Bering, në fund të vitit të shkuar mësohet të ketë lëshuar 10 herë më shumë energji s
10 herë më i fuqishëm se bomba e Hiroshimës, meteori shpërthen shumë pranë tokës Një meteor i madh i zjarrtë shpërtheu në atmosferën e Tokës në dhjetor, sipas NASA-s. Shpërthimi ishte i dyti më i
Arsenal dyfishon rezultatin përballë United (VIDEO) Arsenal ka arritur të dyfishojë shifrat përballë United falë një penalltie të goditur saktë nga Ambameyang. Penalltia
Bie zjarr i fuqishëm në Bulqizë, digjen 2 hektarë pisha Një zjarr i madh ka përfshirë Qafën e Buallit në Bulqizë sipas të dhënave mësohet se janë djegur 2 hektarë me pisha. Sip
Flamurtari i pafuqishëm për të marrë 3 pikë ndaj Kastriotit Flamurtari dhe Kastrioti u ndanë në paqe në Vlorë, me të dyja ekipet që shënuan nga një gol për një pikë. Kuqezinjtë e I