999 rezultate për

fuqise

Mishi është luks për shqiptarët, shifrat tronditëse në raport me rajonin Sipas të dhënave të Eurostat, vendi ynë ka çmimin më të lartë të mishit në rajon, por edhe se disa vende të BE-së. In
Basha: Jemi mbledhur të gjithë shqiptarët e dhunuar Gjatë fjalës së tij para mijëra protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, lideri i opozitës Lulzim Basha është sh
Energjia, shqiptarët paguajnë çmimin më të lartë në rajon Familjet shqiptare paguajnë për 1,140 lekë për 100 kWh energji të shpenzuar. E matur sipas fuqisë blerëse, të dhënat e E
Sa pak vlen paga minimale në Shqipëri, më e ulëta në Europë Paga minimale në Shqipëri është 211 euro, ndërsa në Maqedoni 240 euro, sipas të dhënave të Eurostat, që i referohen jana
Kroacia nevojë urgjente për forcë punëtor Vendet e Ballkanit po përballen me mungesë të fuqisë punëtore si rrjedhojë e emigracinit dhe plakjes së popullsisë. Kroa
Ushtritë më të fuqishme të globit për 2019, ku renditen Shqipëria, Turqia, Greqia dhe Serbia (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe për 2019 listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Zbulohet "sekreti" i fuqisë së Khabibit, kjo është pija e tij (FOTO LAJM) Khabibi është bërë një nga sportistët më të komnetuar në botë dhe e gjitha kjo erdhi falë fitores spektakolare ndaj McGr
Bëhuni gati nëse keni këto profesione, Zvicra në kërkim të fuqisë punëtore Në kohën e dixhitalizimit dhe ndryshimit teknologjik, Zvicra po përballet me mungesën e inxhinierëve edhe specialistëve
Dinastia Romanov/ Ata qëndruan gjatë. Një histori mizore e fuqisë trashëgimtare Qeverisja e Rusisë nuk ishte një perspektivë tunduese në vitin 1613, kur Romanovët e parë morën me hezitim fronin. Përgj
50% e fuqisë punëtore në Shqipëri me 8-vjeçare, më të paarsimuarit në Europë Forca e punës në Shqipëri (popullsia në moshën 15-64 vjeç) është relativisht pak e arsimuar në krahasim me rajonin dhe v
Singapori me autobusë pa shoferë Qeveria tha se ata do të pilotohen në tri lagje të reja, të cilat kanë rrugë më pak të populluara. Sipas qeverisë, au
Kina hedh kopjen sovjetike në det, por është shumë larg fuqisë ushtarake të SHBA-ve (FOTO LAJM) Kina ka inaguruar dje aeroplambajtësen e dytë të saj pas blerjes nga Ukraina dhe riparimit të një tjetër aeroplanmbajtës
Dalin pamjet e fuqisë shkatërruese të super bombës amerikane (FOTO & VIDEO) Ushtria amerikane goditi dje pozicionet e ISIS në kufirin mes Afganistanit dhe Pakistanit më super bombën e saj e quajtu
Armët e veçanta të superfuqisë teknologjike ushtarake të Izraelit (FOTO LAJM) Izraeli është sot një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që arri
STUDIMI/ Pse në Shqipëri pagat janë më të ulëtat në rajon? Një orë pune në ekonominë shqiptare kushton mesatarisht 2.2 Euro, dy herë më e ulët se në vendet e tjera të rajonit dhe
Kodi që hap çdo iPhone Ekziston një kod i thjeshtë i cili është në gjendje që t'ju japë akses në informacionet e fshehura të Iphone-it tuaj, aq
Ja cilët janë shtetet ushtarake më të fuqishme në botë (FOTO LAJM) Në bazë të një renditje të bërë nga "Global Firepower", rezultojn se në botë ekszistojnë 10 ushtri më të fuqishme. At
Gjermanisë i nevojiten 500 mijë emigrantë në vit Nëse arrin të mbajë numrin e fuqisë punëtore dhe sistemin e saj social të qëndrueshëm deri më 2050 në dekadat e ardhshme
US Open, sa shumë Vipa në triumfin e Nadal (FOTO LAJM) Rafael Nadal konfirmoi momentin e mirë që po kalon edhe gjatë së hënës, duke u shfaqur forcë dominuese në tenisin për me
Ngritja e fuqisë së biznesit të Thaçëve Një muaj pasi ishte emëruar kryeministër, Hashim Thaçi e kishte lexuar deklaratën e pavarësisë së Kosovës. Që atëherë, a