999 rezultate për

funksionimin

Këto zakone të përditshme kanë ndikim negativ në funksionimin e trurit Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e për
Lleshaj "kërcënon" Metën: Koha për të kornizuar me ligj funksionimin e Presidentit! Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për deklaratën e Presidentit Meta për grusht shteti duke thënë se ideja
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min
Efektet në SPAK të sherrit në mbledhjen e djeshme të KLP që nxitën reagimin e fortë të zyrtarëve amerikanë KLP është në fazën e fundit të përgatitjeve për ngritjen e SPAK, ku tashmë i duhet që të gjejë një hapësirë ligjore për
Ambasada e SHBA-së në Tiranë informon qytetarët në lidhje me funksionimin e reformës në drejtësi (VIDEO) Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka përcjellë këtë të hënë një publikim në lidhje me reformën në drejtësi, për të gjithë ata
Gjermania kërkon urgjent funksionimin e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë Ambasadorja e Gjermanise deklaron se procesi i vetingut po përparon me sukses dhe nxit krijimin sa më shpejt të këshilla
Ushqimet që ndihmojnë në mirëfunksionimin e mëlqisë Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit të njeriut, e cila është e lidhur direkt me aparatin tretës.
Bllokohet WhatsApp, alarm për miliona përdorues Aplikacioni i njohur i mesazheve WhatsApp ka rënë nga sistemi pak minuta më parë. Kjo ka bërë që njerëzit të mos mund
Sot në Kuvend kërkohen 84 vota për ligjet e Reformës në Drejtësi Në seancën e sotme në Kuvend do të diskutohen 7 nga 27 projektligjet e paketës që rregullojnë funksionimin e institucion
Mos e injoroni! Ja si të kontrolloni gjendrën tiroide vetëm me një termometër Gjëndra tiroide është tepër e rëndësishme për shëndetin e njeriut. Ajo është e vendosur në qafë dhe prodhon një seri të
Gjorgjiev: Hekurudha të vazhdojë funksionimin, dorëheqja e drejtorit nuk është dorëzuar Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Aleksandar Gjorgjiev, apeloi sot që Hekurudhat e Maqedonisë ku të punësuarit kanë g
Iu dogj makina se denoncoi mosfunksionimin e mamografisë, ja kush është radiologu i Vlorës(FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Poliklinikën e Vlorës, një makinë u përfshi nga flakët duke shkatërruar plotësis
Shkarkimi i Manjanit, Meta: Kishte marrëdhënie të vështirë me Ramën Kreu i Kuvendit i ftuar mbrëmjen e sotme në “Top Story” ka treguar edhe arsyet e shkarkimit të ministrit Manjani. Ai
Gjysma e popullsisë shqiptare vuan nga mungesa e jodit Shqipëria është një vend i varfër me jod dhe ky është një problem jo vetem për disa zona, por për të gjithë vendin.
LSDM paralajmëron ndryshime në funksionimin e Kuvendit Nënkryetarja e LSDM-së Radimila Shekerinska paralajmëroi ditën e sotme se po planifikohet të ndryshohet mënyra se si ka
Psherëtimat ndihmojnë mushkëritë në funksionimin e tyre Psherëtima sipas studimeve, nuk është më thjesht shenjë e një mëndje të ngarkuar apo mërzitje të shkaktuara nga situata
Veseli: Gjermania shërben si model për funksionimin e shtetit ligjor dhe demokratik Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli qëndroi disa ditë në Gjermani. Në një intervistë për televizionin publik, Veseli foli m
"Qëllimi i reformës, të rregullojë mangësitë e keqfunksionimin në sistemin e sotëm" Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, e ka konsideruar dje reformën në sistemin e drejtë