999 rezultate për

funksioni

Votimi final i PE, 15 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Parlamenti Europian ka shpallur mbrëmjen e djeshme rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe
Mbyllet spitali COVID2, ''Shefqet Ndroqi'' do t'i rikthehet funksionit të tij normal Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar sot mbylljen e spitalit Universitar ‘She
Instagram sjell funksionin që të gjithë e kemi pritur aq shumë Instagram solli shumë një funksion aq të munguar në desktop, mundësinë për të dërguar mesazhe direkt nga shfletuesi i ko
Këto zakone të përditshme kanë ndikim negativ në funksionimin e trurit Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e për
Deputetët gjermanë kërkojnë që Kosova të garantojë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qever
Nuk ka më transport publik, shërbimi del jashtë funksionit mesditën e sotme Janë konfirmuar 15 raste nga koronavirusi në vend, ndërkohë që po punohet për masa gjithnjë e më të rrepta për parandali
Lleshaj "kërcënon" Metën: Koha për të kornizuar me ligj funksionimin e Presidentit! Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për deklaratën e Presidentit Meta për grusht shteti duke thënë se ideja
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
Ndodh ne elitën e futbollit francez, miu nxjerr nga funksioni "Goal Line Technology" E pabesueshme ajo që ka ndodhur në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen mes Nice dhe Toulouse, e vlefshme për Ligue 1
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min
Godina 6 katëshe e Tatimeve të Tiranës, jashtë funksionit prej tërmetit Mes objekteve që kanë pësuar dëmtime pas tërmetit të 26 nëntorit, është dhe godina ku operon Drejtoria Rajonale Tatimore
U ndërtua nga Bashkia Tiranë 3 vite më parë, del jashtë funksionit shkolla U ndërtua 3 vitë më parë, por shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në mes të ish-Bllokut ka dalë jashtë funksionit. Shkol
Shkolla në mes të Bllokut del jashtë funksionit (VIDEO) As shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” nuk i rezistoi tërmetit te 26 nentorit. Specialistet e Institutit të Ndertimit kanë k
TËRMETI/ Godina e drejtorisë së Doganave jashtë funksionit (FOTO LAJM) Mes objekteve që kanë pësuar dëmtime pas tërmetit të 26 nëntorit, është dhe godina e Drejtorisë së Përgjithshme të Dogan
Dosjet palë, 110 të tilla po presin Kushtetuesen Teksa Kushtetuesja është në pritje të emërimit të anëtarëve, dosjet për tu shqyrtuar në gjykatë janë bërë palë. Sekre
Efektet në SPAK të sherrit në mbledhjen e djeshme të KLP që nxitën reagimin e fortë të zyrtarëve amerikanë KLP është në fazën e fundit të përgatitjeve për ngritjen e SPAK, ku tashmë i duhet që të gjejë një hapësirë ligjore për
Mësojeni njëherë e mirë çfarë funksioni kanë këto qese të vogla Qeset me xhel silici mund të kenë përdorim të shumëfishtë, mbase deri tani vetëm i keni hedhur pa e ditur përse shërbejn
Ambasada e SHBA-së në Tiranë informon qytetarët në lidhje me funksionimin e reformës në drejtësi (VIDEO) Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka përcjellë këtë të hënë një publikim në lidhje me reformën në drejtësi, për të gjithë ata
Bllokohen serverat, doganat e të gjithë vendit dalin jashtë funksionit Janë bllokuar të gjitha pikat doganore në vendin tonë për disa orë me radhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më p