999 rezultate për

funksionale

Në QKUK aparaturat janë funksionale Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton gjithë opinion dhe pacientët që kanë nevojë për shërbimin e radioterapisë
S'ka më barrikada serbe në veri Nga magjistralja e Mitrovicës-Zveçan janë larguar ditën e sotme barrikadat e vendosura nga serbët. Ato qëndrojnë në këtë
Matura Shtetërore, zhurmuesit jo funksionalë Pavarësisht jehonës që iu kushtua, instalimi i zhurmuesve dhe detektorëve në shkolla duke se nuk ka funksionuar si duhet
Kasmi: Gjykata Administrative funksionale pas votimit Funksionimi i Gjykatës Administrative do të nisë edhe pse ka vetëm një muaj që është miratuar ligji për Gjykatën e Lartë
Konventa e FRD, Oketa: Të vendosim demokracinë funksionale Fryma e Re Demokratike zhvilloi sot Konventën e saj të parë. Në fjalën e hapjes, numri dy i kësaj force politike, Gazmen
Testohet me sukses veshka artificiale Mesa duket dhurimi i veshkave do të mund të përfundojë një herë e përgjithmonë. Kjo pasi shkencëtarët në Shtetet e Bashk
Reagon QKUK: Një pjesë e klinikave funksionale Me qëllim të informimit korrekt dhe të saktë të opinionit, QKUK sqaron se në bashkëpunim me menaxhmentin e Klinikës Ob
Integrimi, Sekui: Transformimi i vendit në demokraci funksionale, është i mundur Shqiptarët janë të interesuar për integrimin dhe këtë ata e kanë treguar. Kështu është shprehur gjatë një tryezë të përb
Votimi i Kodit, Nishani: Politika tregoi pjekuri Presidenti Nishani i cili merr detyrën javës që vjen e ka cilësuar si një garanci të shtuar në shërbim të demokracisë fu
Sallata jeshile, multifunksionale Sallata e jeshile, e cila rritet si perime gjethore, është një nga bimët më shumë delikate e sallatave në këtë botë. Kon
Kim Kardashian e përlotur: Nuk dua të martohem më .Ata u ndanë pas 72 ditësh martesë dhe të gjithë e dinin se ajo dashuri nuk do të zgjaste më. Por mbrëmë Kim Kardashi
Olldashi: Unaza e Madhe, funksionale në 2012 Ministri i Transporteve Sokol Olldashi gjatë një inspektimi që ka i bërë punimeve të Unazës së Madhe është shprehur se k
Selami: Shqipëria akoma pa demokraci funksionale Kryetari i parë i Partisë Demokratike, Eduard Selami ka deklaruar se 20 vjet pas Lëvizjes së dhjetorit, Shqipëria nuk ka
Lohan: Duhet demokraci parlamentare funksionale Ambasadori i KE-së në vendin tonë, Helmut Lohan ka bërë apel për një demokraci parlam
Demokracia shumetnike “jofunksionale” e Maqedonisë nga Isamet BAKIUKa kohë që në Maqedoni demokracia zhvillohet në dy kampuse, si në garat elektor