999 rezultate për

funksional

Zbulohet dokumenti për Ramiz Alinë: Nga 1536 objekte kulti funksionale, 294 janë monumente kulture Publikohet një dokument arkivor i panjohur më parë që është nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, i cili
Zbulohen detaje interesante nga rinovimin i "Santiago Bernabeu", praktik e funksional Reali i Madridit po planifikon një ndërhyrje në stadiumin "Santiago Bernabeu", për ta bërë më luksoz dhe me një "look" t
Shqipëria mbyll kufirin me Kosovën? Reagon Policia e Shtetit Policia ka dalë në një deklaratë zyrtare në lidhje me lajmet se kufiri me Kosovën është mbyllur. Ata mohojnë që dicka
Dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional Gati dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional. Kjo është theksuar në raportin e ri të Bankës Bot
Gati ngritja e SPAK, formula e KLP për ta bërë funksionale sa më parë KLP po zhvillon sot mbledhjen e radhës pas shtyrjes së javës së shkuar për shkak të sherrit mes anëtarit Besnik Cani dhe
Kuvendi jo funksional, ish-deputetët e legjislaturës do marrin pagat deri në gusht 2020 Ish-deputetët e legjislaturës së fundit, 120 sish, të cilët nuk janë legjitim që prej muajit gusht kur është shpërndarë
Ambasada e SHBA nxjerr videon: Ja si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale (VIDEO) Ambasada e SHBA ne vendin tone eshte ndalur sot ne menyren e funksionimit te GJykates Kushtetuese ne Shqiperi. Permes
KED gati të bëjë funksionale Gjykatën Kushtetuese Në Shqipëri, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi po shkon drejt përmbylljes së procesit të përzgjedhjes së kandidaturave pë
Gjinushi në krye të ASH, pedagogia nxjerr "zbuluar" kryetarin Skënder Gjinushi u zgjodh kryetar i Akademisë së Shkencave me 35 vota pro. Polemikat për vendosjen e tij në krye të këti
Reagon Braçe: Parlamenti funksional Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka komentuar protestën e sotme të opozitës, ku vlerësoi zhvillimin paqësor të saj, ndry
"Autoambulancat jofunksionale, tre mjekë kanë thyer krahun në aksidente" Frrok Bardhi është infermier në Urgjencën e Tiranës. Në një intervistë për ai ka treguar për gjendjen e Urgjencës. B
Fletët e karotës, shumë funksionale për shëndetin Në homeopati përdoret çaji nga fletët e karotës si diuretik për shërimin e sëmundjeve të veshkave dhe eliminimin e ënjtj
KMDLNJ kritikon Gjykaten Specialen pa fulluar ende funksionalizimin Përmes një reagimi për media, KMDLNj ka sulmuar Gjykatën Speciale duke thënë se do të korruptohet sikurse UNMIK dhe EULE
Nga 7 shkurti, nis reforma e thellë në drejtësinë e kosovës Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues anëtarët e Komitetit Drejtues për Rishikimin Fun
Rusia demonstron aftësitë e avionit luftarak multifunksional (VIDEO) Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video në të cilën tregohen aftësitë e avionit Sukhoi Su-30SM, një avion
Telekomi i Kosovës dhe KEK-u pa borde funksionale Që nga dhjetori i vitit të kaluar ndërmarrjet më të mëdha publike, Telekomi i Kosovës dhe Korporata Energjetike e Kosovë
Instant Tethering, funksionaliteti më i ri në Android Instant Tethering është funksionaliteti më i ri që po vjen në disa paisje nga Androi Police. Instant Tethering ndihm
“Punonjësit e administratës publike në punë më 28-29 nëntor” Për punonjësit e administratës publike datat 28 dhe 29 nëntor, përveçse ditë feste për pavarësinë dhe për çlirimin, janë
Schteihaker: Qeverisja e BDI e bëri Maqedoninë shtet disfunksional Ish-ambasadorja e Gjermanisë në Maqedoni, Gurdun Schteihaker, në një deklaratë lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlame
Specialja, "tërmet" në fundvit Gjykata Speciale pritet që në fund të këtij viti të ngrejë aktakuzat e para ndaj ish-eprorëve të UÇK-së, nën dyshimet pë