999 rezultate për

funksion

Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in Sali Berisha ka treguar biseda me një person me funksione të larta lidhur me pritshmëritë për çeljen e negociatave.
Rrugët mbushen plot me prostituta, digjen me cigare dhe rrihen: Si funksionon banda e shqiptarëve në Paris Qytetetarët e Parisit i janë nënshtruar një peticioni përsa i përket goditjes së një bande shqiptare për prostitucion.
Kushtetuesja tani mund të funksionojë, por sfida fillon me betimin para Metës Marsida Xhaferllarin nuk ka se çfarë ta ndalë për të qenë anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Asaj i takon të betohet pa
Si parashihet të funksionojë opozita në raport me pozitën, flasin nga PDK dhe AAK Pas shumë vitesh, Partia Demokratike e Kosovës do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës si opozitë. PDK arriti që në zg
Gati ngritja e SPAK, formula e KLP për ta bërë funksionale sa më parë KLP po zhvillon sot mbledhjen e radhës pas shtyrjes së javës së shkuar për shkak të sherrit mes anëtarit Besnik Cani dhe
Efektet në SPAK të sherrit në mbledhjen e djeshme të KLP që nxitën reagimin e fortë të zyrtarëve amerikanë KLP është në fazën e fundit të përgatitjeve për ngritjen e SPAK, ku tashmë i duhet që të gjejë një hapësirë ligjore për
Kuvendi jo funksional, ish-deputetët e legjislaturës do marrin pagat deri në gusht 2020 Ish-deputetët e legjislaturës së fundit, 120 sish, të cilët nuk janë legjitim që prej muajit gusht kur është shpërndarë
Mësojeni njëherë e mirë çfarë funksioni kanë këto qese të vogla Qeset me xhel silici mund të kenë përdorim të shumëfishtë, mbase deri tani vetëm i keni hedhur pa e ditur përse shërbejn
Pse u shkarkuar Hajdari? Lita: Kishte punë më të rëndësishme se grupi i PD Pas largimit të Rudina Hajdarit nga kryesimi i grupit parlamentar Demokrat në Kuvend, për Korab Litën, e gjitha është në
Goditi arkitektin e Bashkisë Vlorë, arrestohet një person Një person është arrestuar ditën e sotme në Vlorë. Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin E.C., 47 vjeç, banues
Bërns: Maqedonia është shembull se si duhet të funksionojnë shtetet Kur bëhet fjalë për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor koha në të vërtetë është e qëlluar, ndërsa Maqedonia e Veriut ësht
7 raste kur gjërat dolën jashtë kontrollit dhe përfunduan në qesharake (FOTO LAJM) Jo gjithmonë e arrijmë atë që duam e madje as nuk e marrim dot ashtu fiks siç e kemi kërkuar. Edhe nëse përpiqemi sh
7 zakonet e dhomës së gjumit që ju ndihmojën për të humbur peshë (FOTO LAJM) Gjatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori! Kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që harxh
Maskat e flokëve nuk funksionojnë? Kini parasyshë këto këshilla Ndonëse askush nuk do të donte flokë apo lëkurë të shndritshme me yndyrë, dermatologët pohojnë se është pikërisht sebumi
Ambasada e SHBA-së në Tiranë informon qytetarët në lidhje me funksionimin e reformës në drejtësi (VIDEO) Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka përcjellë këtë të hënë një publikim në lidhje me reformën në drejtësi, për të gjithë ata
Ambasada amerikane jep njoftimin: Kështu do funksionojë Byroja Kombëtare e Hetimit (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një shpjegim tjetër konkret për qytetarët shqiptarë se si do të funksionojë "e fam
Qeveria në largim e Haradinajt në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen Qeveria në largim e Kosovës nuk i di ende kompetencat e saj pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministri
Rropën 3.7 milion euro, si funksiononte "banda" tek Fondi "BESA" Policia ka arrestuar sot shtatë persona, pjesa dërrmuese punonjës të Fondit "BESA" në Tiranë, përfshirë edhe drejtoreshë
Ambasada e SHBA nxjerr videon: Ja si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale (VIDEO) Ambasada e SHBA ne vendin tone eshte ndalur sot ne menyren e funksionimit te GJykates Kushtetuese ne Shqiperi. Permes
8 vende në botë ku nuk ekziston graviteti (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Ka disa vende në planetin tonë ku graviteti thjesht… nuk funksionon. Për