999 rezultate për

fukushimes

Incidenti i Fukushimës, qeveria japoneze urdhërohet t'i dëmshpërblejë banorët Një gjykatë në Japoni urdhëroi qeverinë dhe operatorin e centralit bërthamor të Fukushimës, që t’i paguajnë 4.4 milionë
Tërmet 6.2 ballë afër Fukushimës në Japoni Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.2 ballë ka goditur mbrëmjen e së mërkurës brigjet e Japonisë, afër Fukushimës. T
Google Street View, sjell foto të Fukushimës (FOTO-LAJM) Falë programit Google Street View, tashmë mund të shihen virtualisht rrugët e një qyteti fantazëm në Japoni, pranë centr
Tymi mbulon centralin e Fukushimës Agjencia e Japoneze e lajmeve Kyodo ka raportuar se një re e zezë tymi po mbulon reaktorin nr. 3 të centralit të Fukushi
Tjetër tërmet në Japoni Një lëkundje sizmike 6.2 ballë është regjistruar në veri-lindje të Japonisë dhe është ndjerë në prefekturat e Mijagit dh
Tokio, jod radioaktiv në ujin e pishëm Agjencia e lajmeve Kyodo News, ka bërë të ditur se në ujin e pijshëm të Tokios dhe të zonave të tjera janë gjetur gjurmë
ANEB: Dëmtime në reaktorin bërthamor të Fukushimës Agjencia ndërkombëtare e Energjisë Atomike thotë se në reaktorin 2 të kompleksit bërthamor Daichi të Fukushimës, mund të