999 rezultate për

ftohte

Shpëtoni nga kolla torturuese shpejt dhe pa dhimbje me 4 receta Një kollë e vazhdueshme në një fëmijë mund të bëhet një gjë e zakonshme gjatë muajve të ftohtë të dimrit. Për fat të mir
7 përfitime nga dushi i mëngjesit me ujë të ftohtë Nëse nuk jeni mësuar të bëni dush me ujë të ftohtë mund të reduktoni gradualisht temperaturën e ujit dhe të adaptoni kët
4 receta si të shpëtoni fëmijët nga kolla torturuese shpejt dhe pa dhimbje Një kollë e vazhdueshme në një fëmijë mund të bëhet një gjë e zakonshme gjatë muajve të ftohtë të dimrit. Për fat të
Shpëtoni fëmijët nga kolla torturuese shpejt dhe pa dhimbje Një kollë e vazhdueshme në një fëmijë mund të bëhet një gjë e zakonshme gjatë muajve të ftohtë të dimrit. Për fat të mir
Artan Hoxha flet për vrasësin e Reçit: Është aq i ftohtë dhe i frikshëm Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur lidhur me vrasjen e biznesmenit Kastriot Reçi
Çfarë mund të bësh për të ndaluar shpërdorimin e ujit? Uji është një ndër pasuritë e rëndësishme natyrore që kemi, prandaj duhet të kujdesemi për të mos abuzuar apo shpërdorua
Si pritet të jetë moti në Kosovë më 8 dhe 9 Janar? (FOTO LAJM) Ditëve të ardhshme, vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe masave të ftohta ajrore, që do të
Temperaturat arrijnë -46 gradë C, si jetojnë njerëzit në qytetin më të ftohtë në botë (FOTO LAJM) Të gjithë po përjetojmë ditë të ftohta, por banorëve të Oimiakonit do t’u dukemi njerëz që ankohen kot. Në këtë vend, te
Sot dita më e ftohtë, sa pritet të shkojnë temperaturat Dita e sotme është parashikuar si një nga ditët më të ftohta të javës. Sipas “MeteoAlb” pjesa e parë e ditës vijon me kt
Acari pushton Shqipërinë, nesër do të jetë edhe më ftohtë se ditën e sotme Nesër parashikohet që temperaturat të jenë më të ulëta sesa sot. Sakaq, të mërkurën pritet të kemi një rritje të tempera
Java nis e ftohtë, si pritet të jetë moti në ditët në vijim Sherbimi Meteorologjik parashikon se temperaturat në orët e mëngjesit do të jenë në vlera negative në pjesën më të madhe
Ja çfarë ndodh me trupin tonë nëse flemë në një dhomë të ftohtë Temperatura e dhomës ku flemë, veçanërisht në muajt e dimrit, ka një rëndësi thelbësore. Siç tregon një studim i realizu
Acar deri në -11 gradë, cilat janë dy ditët më të ftohta të javës Meteorologët parashikojnë një javë të ftohtë, me temperatura me minus e stuhi ere. “Temperaturat të hënën do të kenë
Ftohtë dhe reshje bore, si do të luhaten temperaturat sot Kthjellime dhe vranësira të herëpashershme pritet të dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të
Moti gjatë ditëve të para të 2020 në Kosovë Ditëve të para të vitit 2020, mot kryesisht me diell, në mëngjes ngrica. Në fundjavë mundësi për reshje boreFusha të
Ftohtë dhe ngrica, si do të jetë moti sot Ndonëse moti do të jetë i kthjellët dhe pa reshje shiu, i ftohti do të vijë duke u shtuar, duke bërë që në fundjavë temp
"Lufta e Ftohtë" sapo nisi, Arilena Ara bën gjestin e paritur ndaj Alketa Vejsiut (FOTO LAJM) Deklarata e Alketa Vejsiut, nën postin e moderatores së Festivalit të RTSH-së, ku i kërkonte ndjesë publike Elvanës se v
Festivali i këngës, luftë e ftohtë mes Elvanës dhe Arilenës (FOTO LAJM) ǒndodhi në prova me dy pretendentet për të fituar kupën, që do ta çojë njërën në Eurovizion. Të dielën, Festivali i
Në Luz të Fushë-Krujës, dy gra dhe një fëmijë 2 vjeç flenë ende në të ftohtë Ka kaluar thuajse një muaj që nga tërmeti i 26 nëntorit, dhe plagët e kësaj tragjedie të rëndë ende nuk janë mbyllur!
Mjegull dhe ftohtë, si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe stabël. Në disa lugina në pjesën më të madhe të ditës do të ketë