999 rezultate për

fsk-se

Vetëvrasja e pjesëtarit të FSK-së, miku i tij bën dedikimin prekës Shoku i tij Ilir Sefaj ka bërë një dedikim prekës për vetëvrasjen e pjesëtarit të FSK-së. “E kam pasur rastin të bash
Gjendet i vrarë pjesëtari i FSK-së, dyshimet e para G.M., pjesëtar i FSK-së, dyshohet se ka bërë vetëvrasje në parkun e Dragodanit në Prishtinë, gjatë ditës së sotme. Ga
Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa niset drejt Hagës Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drej
I zuri poshtë guri, nxirren trupat e pajetë të dy minatorëve në Kosovë Trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi janë nxjerrë mbrëmë pas mesnate nga Miniera e Artanës. Pë
Ishin në vetëizolim, pjesëtarët e FSK-së kthehen në shërbim Dhjetëra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës të cilët janë në vetizolim pritet të kthehen nesër në vendin ku shër
Zbutet Albin Kurti, bën veprimin që kishte refuzuar prej vitesh Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka bërë publike aktivitetet që do të mbahen ditën e Pavarësisë së Kosovës, ku spikat fak
Shpëtoi jetë në Thumanë, Meta puth qenin hero të FSK-së (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ishte sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” në Prishtinë, ku falenderoi komandantët e ushtarët e
Ushtarët e FSK-së e shpëtojnë një person që u vetëaksidentua me Makinë (VIDEO) Nga humnera e nxorën me kujdes. E më pas pjesëtarë nga Forca e Sigurisë së Kosovës ia dhanë ndihmën e parë. Këta të f
Pas një sëmundje të rëndë, ndërron jetë nënoficeri i lartë i FSK-së Ministria e Mbrojtjes njofton se sot pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë
Ministria e Mbrojtjes: Ka nisur zbatimi i plotë i planit për FSK-në Është bërë gati një vit prejse Pakoja e Projektligjeve për Transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri
E BUJSHME/ Gjykata Speciale fton edhe Kapitetin e Përgjithshëm të FSK-së Ish-ushtari i UÇK-së, tani kapiten i Shtabit të Përgjithshëm në FSK, Petrit Bojaxhiu, është ftuar nga Gjykata Speciale n
Serbët nuk ndalen, aplikojnë për të shërbyer në ushtrinë e Kosovës Forca e Sigurisë së Kosovës ka vazhduar me pranimin e pjesëtarëve të rinj, rekrutë, të cilët pritet t’i plotësojnë kapac
Taksa bëhet sfidë për tranzicionin e FSK-së Forca e Sigurisë së Kosovës ka nisur tashmë fazën e parë të zbatimit të ligjeve për tranzicionit të saj në Ushtri. Tran
Ushtarët e Kosovës stërviten në qytetin më të ftohtë të Turqisë (FOTO LAJM) Pjestar të Ushtrisë së Kosovës gjenden aktualisht mijëra kilometra larg atdheut duke u stërvitur në një prej qyteteve më
Rrihet barbarisht një ushtar i Kosovës Një pjesëtar i FSK-së nga komuniteti serb është sulmuar fizikisht gjatë ditës së djeshme. Policia e Kosovës ka bërë t
Haradinaj reagon pas ndalimit të dy pjestarëve të FSK-së nga Serbia Dy pjesëtarë serb të FSK’së, janë ndaluar sot në vendkalimin kufitar në Jarinjë. Për ndalimin e tyre, ka reaguar Kryemin
Shtohen dyshimet për logon e FSK-së, kjo grua thotë se e ka bërë burri i saj (FOTO LAJM) Ish-politikanja, Luljeta Pula, ka hapur përsëri debatin për logon aktuale të Ushtrisë së Kosovës. Fillimisht u tha se lo
Nuk është ushtar i FSK-së por amerikan, zbulohet stema e vjedhur (FOTO LAJM) Stema e Ushtrisë së Kosovës si duket është vjedhur nga një kompani e sigurimeve në SHBA. Kompania e Sigurimeve në SHB
Zbardhet letra që ushtari i dërgoi një fëmije të shtrirë në spital (FOTO LAJM) Gjenerali i FSK-së, Rrahman Rama së bashku me pjesëtarë të Ushtrisë së Kosovës, sot kanë vizituar klinikën e Pediatrisë
Thaçi propozon rritje të pagës për ushtarët e FSK-së Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë sot pas takimit me gjeneralin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama d