999 rezultate për

fsk-ne

Ministria e Mbrojtjes: Ka nisur zbatimi i plotë i planit për FSK-në Është bërë gati një vit prejse Pakoja e Projektligjeve për Transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri
Edhe një lajm i mirë për FSK-në Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi, Predrag Boshkoviç ka thënë se ata janë të gatshëm për bashkëpunim me Kosovën por që
Komandant Shaqiri ka një thirrje për veteranët: Jepeni pensionin tuaj për FSK-në Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka uruar Kosovën për votimin e projektligjeve që hapin rrugë pë
Haradinaj nuk pyet Thaçin, kalon në qeveri shëndrrimi i FSK-në në ushtri Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës.
Haradinaj: Ta dërgojmë FSK-në në Greqi për tu përballur me zjarret Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovë
FSK-në do e ruajë një kompani private, tender për të kënaqur miq? Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), ka shpallur një tender që po të mos ishte i vërtetë do të dukej qeshar
Edhe sot vazhdon kërkimi për policin Po vazhdojnë edhe sot kërkimet për pjesëtarin e policisë, Armend Trena i cili rezulton i zhdukur për më shumë se një jav
Draftligji për FSK-në pëson shtyrje Megjithëse ishte parashikuar që draftligji për Forcën e Sigurisë së Kosovës, të dërgohej gjatë kësaj jave në Qeveri, pri
Haradinaj dërgon FSK-në dhe Policinë në Brezovicë, evakuohen nxënësit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pasi është vënë në dijeni për ngujimin e nxënësve të disa shkollave të mesme n
Fungo, i kënaqur me bashkëpunimin me FSK-në Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka pritur sot në takimin lamtumirës komandantin e KFOR-it në
Zv.ministri Çeku thotë se do të punojë për FSK-në Në vazhdën e emërimit të zëvendësministrave të Qeverisë Haradinaj, Agim Çeku i PDK-së është emëruar zëvendësministër i F
Edhe administrata Trump nuk ndryshon qëndrim për FSK-në Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, priti të premten presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, “për të riafirm
Gjenerali amerikan: Bashkëpunimi me FSK-në, gjëja më e mirë në karrierë Gjenerali i ushtrisë së Iowas, Timothy Orr ka thënë se bashkëpunimi me FSK-në dhe Kosovën është gjëja më e mirë që ka bë
Kuvendi i Kosovës shpërfill kërkesën e Thaçit për FSK-në Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shpërfillur kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të pezulluar procedurën rreth vendi
Alfred Moisiu: Kosova duhet të ketë ushtri sepse është shtet i pavarur Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ëshët shprehur se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dh
Selimi: Loja e Thaçit e Mustafës me FSK-në rrezikon pavarësinë e vendit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur se presidenti Hashim Thaçi e kryeministri Isa Mustafa, fo
Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në Tri dikastere qeveritare tashmë i kanë deponuar opinionet për Projektligjin për Forcën e Sigurisë, të sponsorizuar nga p
“Kosova të vuaj pasojat nëse themelon ushtrinë përmes ligjit për FSK-në” Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie i ka paralajmëruar autoritetet kosovare për pasoja, nëse themelojnë ushtrinë
Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të zvarritet me muaj Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund t
Thaçi letër NATO-s, shpjegon procesin e transformimit të FSK-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka shkruar letër NATO-s, ku shpjegon të gjitha procedurat për transformimin e FSK-