999 rezultate për

fshf

Vendimi i fituar në KAS i Partizanit, Braçe thumbon FSHF dhe Skënderbeun (FOTO LAJM) Te Partizani pasi ka marrë lajmin e mirë ditën e sotme se merkato është zhbllokuar, duke fituar kështu gjyqin në KAS, ta
Terrenet e rënduara, FSHF "kërcënon” klubet e Superiores dhe Kategorisë së Parë Një nga problemet shqetësuese në futbollin shqiptar janë padyshim terrenet sportive, ku pjesa më e madhe e tyre janë jas
Bashkim komisionesh dhe politika jashtë, ç'ndodhi në Asamblenë e FSHF-së (VIDEO) Sot u mbajt Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së, aty ku u miratua statuti i ri. Presidenti Duka mori fj
Rama kërkesë FSHF: Të luajmë edhe ne me tifozë si Vllaznia, nuk më tremb asnjë ekip Drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama, kërkon që FSHF të tregojë vëmendje ndaj mënyrës se si po zhvillohen ndeshjet n
Asambleja e Jashtëzakonshme e FSHF-së, Komiteti Ekzekutiv merr vendimin final Është zhvilluar ditën e sotme mbledhja online e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. FSHF në faqen e
ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane Më në fund e konfirmuar. "Air Albania STadium" do të mirëpresë finalen e "Conference League" në vitin 2022, shkruan Albe
Kursi i përgatitësit atletik nga FSHF-ja, ky është mesazhi i Claudio Ranierit (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë në fillim të muajit dhjetor kursin e përgatitësit atletik. Drejtuesi i k
Gazetari thirrje publike FSHF: Hapni dyert për tifozët në ndeshjen ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Gazetari i sportit, Ylli Aga i ka bërë thirje publike FSHF që të hapë dyert e stadiumit, Air Albania për tifozët në ndes
Javier Zaneti përshëndet nismën e FSHF-së (VIDEO) Ish-kapiteni legjendar i Interit dhe Argjentinës, Javier Zaneti, përshëndeti nismën e FSHF-së për organizimin e kursit t
FSHF gati të paguaj 45 mijë euro për të sjellë Kumbullën në Kombëtare Marash Kumbulla po shndërrohet në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Kombëtares. Me atë që tregoi në fushë me Veronën
FSHF kërkesë për kthimin e tifozëve në 30% të kapacitetit të stadiumit, zbulohet përgjigjia e qeverisë Qeveria i thotë “jo” futbollit me tifozë. Me një shkresë zyrtare, qeveria shqiptare ka refuzuar kërkesën e federatës
Ndryshon Kupa, si FSHF favorizon klubet e Superiores Revolucion me formulën e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2020-2021. FSHF-ja konfirmoi zyrtarisht ndryshimet vetëm dje, p
FSHF jep lajmin e rëndësishëm, rikthehet futbolli Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqip
FSHF me hapin e UEFA-s, kërkesë qeverisë, do rikthimin e tifozëve në stadium Në një kohë që futbolli vendas po bojkoton apo edhe që sportet e tjera janë në pritje të një vendimi të qeverisë që të l
Kampionati mund të rifilllojë në fundjavë, asnjë plan masash nga Ministria e Shëndetësisë dhe FSHF Ndërkohë që burime zyrtare pranë klubeve dhe FSHF-së bëjnë me dije se këtë javë që vjen pritet që të zbresë në fushë Sup
Andi Lila letër të hapur Dukës: Po i kërkon qeverisë atë që nuk e bën vetë Andi Lila nëpërmjet një letre të hapur presidentit të FSHF-së, Armand Duka, i thotë këtij të fundit se nuk është e drej
ZYRTARE/ FSHF shtyn hapjen e fillimit të kampionatit (FOTO LAJM) FSHF në një njoftim zyrtarë të minutave të fundit ka deklaruar se do të shtyjë datën e fillimit të Kategorisë Superiore.
FSHF zbulon përgjigjet e tamponëve para përballjes me Bjellorusinë Shqipëria luan më 4 shtator kundër Bjellorusisë në Nations League dhe një ditë më parë futbollistët kuqezi dhe stafi jan
Ngjarje e turpshme në ambientet e FSHF, Sinan Idrizi rreh me grushta avokatin e njohur Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e djeshme jashtë ambienteve të Federatës Shqiptare të Futbollit. Presiden
ZYRTARE/ FSHF vendos datën e fillimit të Kategorisë Superiore Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka përcaktuar ditën e sotme datat e fillimit dhe përfundimit të kampionateve kombëtarë për