999 rezultate për

fshatrave

Limaj në Leposaviq jep alarmin për braktisjen e shtëpive Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka qëndruar sot në Leposaviq. Ai ka takuar banorë të fshatrave Koshtove, Ce
Rama mbyll 163 qendra shëndetësore në fshatrat e Shqipërisë Mjekësia është një ndër plagët më të mëdha të qeverisë shqiptare. Pavarësisht premtimeve elektorale për një “shëndetësi
Shirat e rrëmbyeshëm, bllokohet rruga Shipkovicë-Brodec Nga shirat e dendur që nisën sot mes dite është bllokuar rruga Shipkovicë-Brodec. Banorët frikësohen nga rreziku i p
Shefi i policisë së Krujës: Ja kush janë zonat më problematike Shefi i Komisariatit të Krujës Erion Ismaili ka bërë një bilanc mbi punën e kryer në luftën kundër kanabisit, nga ku ka
Impianti i plehrave në Fier, banorë të tri fshatrave dalin kundër Tre fshatra në Fier janë ngritur në protestë për shkak të vendosjes së makinerive për fillimin e punimeve të impiantit t
PUKË/ Dëbora izolon banorët e fshatrave: Jemi pa bukë, ndërhyni Shumë fshatra të Pukë janë prej 1 jave të izoluara nga dëbora dhe ngricat. Mungesa e ndërhyrjes nga autoritetet, kanë
RESHJET/ Emergjencat parashikojnë përmbytjen e fshatrave pranë “Vjosës” Reshjet e shiut kanë renë me intensitet të lartë edhe gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm duke shkaktuar probleme në shum
Edhe rajoni i Strugës rrezikon të përmbytet nga reshjet e shiut Banorët e fshatrave të Dologozhdës dhe Livadhisë frikësohen se reshjet e shiut mund të shkaktojnë përmbytje të këtij raj
Tensione në kufirin Kosovë-Mali i Zi, policia malazeze pengon banorët Policia e Malit të Zi ka penguar banorët e fshatrave të Deçanit dhe Pejës, të cilët ishin nisur sot për në majën e Kullë
Hapet rruga që do të lidhë fshatrat Simnicë dhe Cerovë (FOTO LAJM) Një nga paralajmërimet për investime kapitale në territorin e Komunës së Gostivarit po bëhet realitet. Kushtet e volitsh
Projektet e pabesueshme të fshatrave nënujore (FOTO LAJM) Planet e një arkitekti belg janë ndërtimi i një seri fshatrash nënujorë, fshatra ekologjikë që mund të strehojnë deri në
Skandaloze: 140 gurëthyes po shkatërrojnë lumenjtë në Kosovë Asnjë lëvizje pozitive nga institucionet e Republikës së Kosovës, nuk është bërë deri më tani sa i përket pakënaqësive t
Karaqeva proteston: Stop xhandarmërisë serbe Rreth 3.200 banorë të Karaqevës kanë mbajtur një protestë paqësore në mbrojtje të kufijve kombëtare dhe kundër ndërhyrje
E dini cilët janë 25 fshatrat më të bukur të Evropës? (FOTO-LAJM) Këto janë disa nga fshatrat më të bukur në të gjithë botën me natyrën e mahnitshme dhe pamjte spektakolare. World Inside
Shënohet 15 vjetori i dëshmorëve të Prishtinës Me rastin e 15 vjetorit të dëshmorëve të Prishtinës, shoqatat që kanë dalë nga Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në
Boshatisen trojet shqiptare në veriun e Kosovës 40 km nga qendra e Mitrovicës, në rrugën e ‘Ibrit’, që përshkon bjeshkët veri-perëndimore të trevës së Shalës së Bajgorë
Peisazhe përrallore, ja 12 fshatrat më të bukur në botë (FOTO-LAJM) Nga Mali në Afrikë e deri në mijëra metra mbi nivelin e detit, mes Himalajeve. Revista elektronike “Fubiz” rënditi 12 pr
"Zoti ju marroftë nëse s'e votoni LDK-në" "Zoti ju marroftë nëse s'e votoni LDK-në." Kështu është shprehur kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëherit,
Rruga e Kombit, 10 viktima nga mungesa e mbikalimeve Mungesa e mbi dhe nënkalimeve po shton numrin e viktimave e të plagosurve në segmentin Kukës- Morin, pjesë e autostradës
Teuta Arifi vizitë në shkollat e fshatrave malorë (FOTO-LAJM) Me rastin e fillimit të vitit shkollor kryetarja e Tetovës dje vizitoi shkollat fillore në Gajre, Brodec, Shipkovicë dhe