999 rezultate për

fshatrat

Fshatrat në harresë, agjensia e bujqësisë bën gati 180 milion lekë për të marrë 6 fuoristrada luksoze Agjencinë e Zhvillimit Bujqësor Rural, (AZHBR) duket se do ta zgjidhë mirë qesen në javët në vijim për të marrë me qira
Një epidemi e panjohur në Shqipërinë e 1938: U mbyllën kufinjtë e u futën në karantinë fshatrat! Në shekullin e kaluar, bota është goditur vazhdimisht nga epidemi e pandemi të ndryshme, të cilat padyshim që kanë prek
Këto janë gratë që "bëjnë ligjin" në fshatrat e Rusisë (FOTO LAJM) Kur fotografja Olya Ivanova shkoi në fshatin Kichuga në Rusinë veriore, ajo u habit nga pabarazia gjinore, pasi aty domi
Nis dëbora në Kukës! Fshatrat probleme me qarkullimin (VIDEO) Dëbora e parë ka nisur në vend. Në Kukës raportohet të kenë nisur problemet e para pas dëborës që ka nisur. Qyteti i
Këto janë gratë që "bëjnë ligjin" në fshatrat e Rusisë (FOTO LAJM) Kur fotografja Olya Ivanova shkoi në fshatin Kichuga në Rusinë veriore, ajo u habit nga pabarazia gjinore, pasi aty domi
Fshatrat dhe qytetet që flenë mbi ar dhe argjend në Kosovë Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Breshëri shkatërron fshatrat e Elbasanit Reshje të dendura shiu dhe breshëri përfshinë disa fshatra dhe qytetin e Elbasanit sot pasdite, duke shkatërruar masivet
Atentati në Vlorë, policia kontrolle nëpër banesa dhe fshatrat e zones Menjëhera pas atentatit të ndodhur ditën e sotme në Vlorë, ku shenjestra ishte i riu Inez Hajrulla, policia e Vlorës ka
Rikthehet bora, izolohen fshatrat e Korçës Bora e rënë gjatë natës ka sjell shumë probleme në qarkullimin e mjetëve në akset rrugore. Zonat më problematike duk
Bora mban të izoluar dhjetra fshatrat në Veri 15 persona, mes të cilëve disa mësues të cilët kishin mbetur të bllokuar nga dëbora në fshatrat Thesh e Shalë janë evaku
Bora bllokon fshatrat e Elbasanit, 3 mijë familje pa energji elektrike I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të ve
Moti i keq bën "kërdinë" në veri, këto janë fshatrat e bllokuar nga bora Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të ftohtë. Sipas informacioneve
Protesta e serbëve, izolohen fshatrat shqiptarë Protesta e cila ishte paraparë të mbahet në sheshin “Car Llazari”, në afërsi të urës së Ibrit në Mitrovicës, është anulu
Fshatrat e Kaçanikut mbulohen nga dëbora, çfarë pritet në vijim Shumë pjesë të vendit janë zbardhur sot nga bora që nisi natën e mbrëmshme. Të reshurat sporadike të borës kanë vazhdua
I prenë pyllin, ujku bën kërdinë në fshatrat e Librazhdit (FOTO LAJM) Një ujk ka shkaktuar mjaft dëmë gjatë ditëve të fundit në lagjet periferike të Librazhdit. Në fotot e publikuar në Li
Mbani barkun me dorë, këto janë fshatrat shqiptar me emrat më të çuditshëm Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
OSHEE nis punimet në Tiranë: Këto zona do të jenë pa energji elektrike Energjia elektrike do të ndërpritet sot për shkak të disa punimeve të planifikuara në NST Lanabregas, nga ora 08:00-13:0
Greqia nën tjetër ‘sulm’ zjarresh, evakuohen fshatrat në Korfuz Greqia po përballet me zjarret sivjet si asnjëherë tjetër. Edhe një zjarr tjetër sot në drekë ka rënë në Korfuz. Autorit
Nuk ka aksion që i ndal vlonjatët, zbulohen 20 parcela me kanabis në Labëri Rreth 20 parcela me hashash janë evidentuar nga policia e Vlorës në fshatrat e zonës së lumit të Vlorës. Policia e qy