999 rezultate për

fshatra

Lidhin fshatrat me Strugën, rrugët në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Banorët e disa fshatrave të Strugës të ish Komunës së Dollogozhdit si dhe lokalitete e tjera të Malësisë së Strugës anko
Stabilizohet furnizimi me energji elektrike në disa fshatra të Kërçovës Pas përkeqësimit të motit rreth 70 fshatra të Kërçovës mbetën pa rrymë elektrike ndërsa tani situata është normalizuar d
Fshatrat që duken sikur kanë dalë nga një libër përrallash (FOTO LAJM) Ne të gjithë kemi mendime të ndryshme në lidhje me fshatin, por ajo që të gjithë e kanë të përbashkët në lidhje me fshat
Kishim dëgjuar lloj-lloj, emri i këtij fshati shqiptar do t'ju habisë Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
Perlat e Shqipërisë, fshatrat që sjellin mijëra turistë të huaj (FOTO LAJM) Shqipëria është padyshim një vend me mrekulli natyrore dhe bekime që nuk kanë fund. Agjencia Kombëtare e Turizmit koh
Shikoni se si një ortek ka bllokuar rrugën në Francë (FOTO LAJM) Në qytetin e Savoia në Francë një rrugë është varrosur totalisht disa metra nën dëborë. Orteku bllokoi disa fshatra n
Vjen një lajm i mirë për dy fshatra në Komunën e Rahovecit Janë në përfundim punimet në “Hapjen e pusit dhe insatlimi i pajisjeve përcjellëse për ujë të pijes në fshatin Drenoc”,
Trashësia shkon në 50 centimentra, dëdora bllokon disa fshatra në Dibër Juglindja e Shqipërisë është pushtuar nga dëbore e cila ka shkuar deri në 50 centimetra në disa zona. Trashësia e la
Këta janë fshatrat me emrat më të pisët në Shqipëri Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
Shkatërrohen 354 fshatra muslimane Organizata Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut “Human Rights Watch” (HRW) njoftoi se nga 25 gushti, pjesërisht apo pl
Për orë të tëra Podujeva pa energji elektrike Shumë fshatra të Podujevës kanë mbetur pa energji elektrike që 20 orë. Erërat që kanë mbizotëruar që disa ditë si dhe
Në këtë vend të Kosovës bora ka arritur 20 centimetra Bora që ka rënë dje në Kosovë, ka zbukuruar vendin. Pamje mahnitëse u ka dhënë edhe disa fshatrave në komunën e Poduj
Dalin probleme me zhvendosjen e Hadës dhe Shpitullës Korporata Energjetike e Kosovës po rrezikon që të dalë jashtë funksionit shkaku i mungesës së rezervave të qymyrit. M
Situata kritike në Poliçan, shemben urat e përmbyten 31 hektarë tokë Dalja nga shtrati e lumit Osum, shkaktoi përmbytjen e rreth 31 hektarë toke në Poliçan, në fshatrat Mbrakull, Fushë-Pesh
Ura rrezikon banorët e fshatrave të Tetovës(VIDEO) Ura që lidh fshatrat e Malësisë së Sharti, Brodecin, Shipkovicën, Veshallën dhe Bozovcën e shkatërruar nga vërshimet e v
Dëborë në veri e përmbytje në jug, Shqipëria drejt një kolapsi fatal Prej disa ditësh Shqipëria vazhdon të jetë në kaos e shkak për këtë është moti i keq që ka përfshirë vendin. Shqipër
Saranda në errësirë, përroi shemb shtyllat elektrike Akoma vazhdojnë pasojat që lanë pas shirat e dendur në të gjithë vendin. Këtë herë, zgjerimi i shtratit të Përroit të
Vlonjatën kthehen në origjinë, në këto fshatra lëvizet vetëm me gomone (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mbi një metër niveli i ujit në Vlorë e Fier aty ku dhe situata është më serioze se në çdo vend tjetër në
1 metër e gjys uji në Vlorë, banorët ngujohen duke pritur më të keqen Vazhdon të jetë kritike situatë në Vlorë ku dy argjinatura të lumit Vjosë në Vlorë, ato të Mifolit dhe Biasnit janë çarë
U inagurua në 2014, prishet ura e Qafshtamës dhe bllokon tre fshatra Një urë tjetër është prishur duke bllokuar të tjera familje. Tre fshatra kanë mbetur të bllokuar si pasojë e shembjes