999 rezultate për

fshatra

Qytetarët revoltohen kundër pushtetit, bllokohet rruga Prishtinë-Mitrovicë Sot për herë të dytë do të protestojnë banorët e 18 fshatrave të Artakollit të Vushtrrisë, për realizimin e të drejtës p
I prenë pyllin, ujku bën kërdinë në fshatrat e Librazhdit (FOTO LAJM) Një ujk ka shkaktuar mjaft dëmë gjatë ditëve të fundit në lagjet periferike të Librazhdit. Në fotot e publikuar në Li
Fushë-Kosova kërkon dy fshatra nga komuna me shumicë serbe Ndryshimi i kufijve, Fushë-Kosova ia kërkon dy fshatra Graçanicës Bëhet fjalë për Komunën e Fushë-Kosovës, e cila ka kë
Mbani barkun me dorë, këto janë fshatrat shqiptar me emrat më të çuditshëm Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
OSHEE nis punimet në Tiranë: Këto zona do të jenë pa energji elektrike Energjia elektrike do të ndërpritet sot për shkak të disa punimeve të planifikuara në NST Lanabregas, nga ora 08:00-13:0
Greqia nën tjetër ‘sulm’ zjarresh, evakuohen fshatrat në Korfuz Greqia po përballet me zjarret sivjet si asnjëherë tjetër. Edhe një zjarr tjetër sot në drekë ka rënë në Korfuz. Autorit
Kaos në Suharekë, reshjet tmerrojnë banorët (VIDEO) Nga i nxehti përvëlues. disa qytete të Kosovës janë përfshirë në reshjet e dendura të shiut që kanv shkaktuar edhe pvrmb
E fundit/ Puka përfshihet nga flakët, rrezikohen dy fshatra Një zjarr i madh, i rënë në pyjet e Pukës, rrezikon dy fshatra. Paraprakisht mësohet se zjarr ka përfshirë pyjet e fs
Nuk ka aksion që i ndal vlonjatët, zbulohen 20 parcela me kanabis në Labëri Rreth 20 parcela me hashash janë evidentuar nga policia e Vlorës në fshatrat e zonës së lumit të Vlorës. Policia e qy
Kaos prej përmbytjeve në Serbi (VIDEO) Një situatë e rëndë e motit dhe me stuhi është duke mbajtur në Serbi. Dhjetëra rrugë në zonën e Golija aktualisht ja
Tërmeti që tronditi Tiranën, dëmët e mëdha në banesa Tërmetet që tronditën Shqipërinë ditën e djeshme, kanë shkaktuar disa dëme në banesat e qytetarëve. Sipas Policisë së
Emri i fshatit shqiptar bëhet hit në rrjete sociale Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
Të izoluar nga qytetërimi, në këtë fshat banorëve iu prishen të gjitha prodhimet Qyteti i Beratit është një nga qytetet më të bukur të Shqipërisë, por nëse do të udhëtohet nëpër fshatrat përreth, gjend
Ujësjellësi përzihet në fe, nëse nuk do të ishte Ramazan dy fshatra do ishin pa ujë KRU ” Prishtina ” sh.a. njofton të gjithë konsumatorët e fshatit Makovc dhe Llukar, se gjatë ditës së sotme, ekipet e mi
Lekaj frikësohet nga shkarkimi, shfajësohet për bllokimin e fshatrave Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar ashpër ndaj raportimit të mediave lidhur me reagimet që kanë ardhur pa
Nënkryetari kërkon shkarkimin e Pal Lekajt Nënkryetari i komunës së Kaçanikut Ylber Bajra ka kërkuar shkarkimin e Ministrit Pal Lekaj. Thotë se ai është fajtori
Policia do të ulë nivelin e ujit duke e drejtuar në disa fshatra, ka një apel për banorët Policia e Kosovës me anë të një komunikate pvr media ka njoftuar se do të ulë nivelin e lumit lepenc duke e drejtuar në
Sot përkujtohen dëshmorët në Tërstenik të Drenasit (EMRAT) Në fshatin Tërstenik të Drenasit mbahet tubim përkujtimor në nderim te Dëshmorëve dhe Martirëve të lagjes Gashani. Ja
Rrëshqitja e dheut, bllokon fshatrat e Strugës Rrëshqitja e madhe e dheut në rrugën ndërmjet fshatrave Vishni dhe Belicë e Epërme është pasojë e prerjes masive dhe të
Ramush Haradinaj kujton masakrën në fshatrat e Rahovecit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar masakrën kryer para 19 vjetësh nga forcat serbe në fshatrat Celinë