999 rezultate për

fruthi

Fruthi nuk ka të ndalur në Maqedoni, edhe 105 raste të reja 105 raste të reja me fruth janë regjistruar javën e kaluar, flasin të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik. 49 rastet
105 raste të tjera fruthi në 6 ditë Në periudhën prej 17 deri 23 maj, janë paraqitur gjithsej 105 raste të reja me fruth, ndërsa prej tyre, 81 për qind nuk
Fruthi po nënshtron Maqedoninë, merret në karantinë një spital bashkë me mjekët Reparti kirurgjik në spitalin e përgjithshëm në Strugë është mbyllur. Mjekët dhe personeli tjetër mjekësor janë vendosur
Epidemia e fruthit përhapet në Ohër dhe Strugë 100 raste të reja të fruthit janë regjistruar për pothuajse një muaj e gjysmë në Strugë që nga shpallja e epidemisë. Nës
Fruthi po shpërndahet, numërohen 134 pacientë të rinj Po vazhdon trendi i regjistrimit të numrit të madh të personave të sëmurë nga fruthi në shtet. Gjatë javës së kaluar num
110 raste të reja fruthi në Maqedoni 43 raste të reja me fruth janë regjistruar në Shkup, ndërsa 67 raste të reja në 11 qytete të tjera në gjithë territorin
Fëmijët e pavaksionuar nuk do të regjistrohen në klasën e parë Zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjakovski thotë se nuk do të lëshojnë pe për masat e sjella pas paraqitjes së epidemisë së
A është e rrezikuar Kosova nga fruthi? Pas njoftimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë se shumë vende të botës, përfshirë edhe rajonin, janë në situatë a
Dy fëmijë në gjendje të rëndë Një djalosh i moshës 16 vjeçare dhe një i foshnjë 11 muajsh, me komplikime të rënda nga fruthi janë duke luftuar për jet
Nesër nis vaksinimi për fruthin Nga nesër do të ketë vaksinim në terren në shkollat fillore dhe të mesme, informoi sot ministri i Arsimit dhe Shkencës,
Nesër fruthi mund të shpallet epidemi në shkallë vendi Fruthi në vend vazhdon të përhapet. Vetëm gjatë javës së kaluar janë regjistruar gjithsej 126 raste të reja me fruth, me
Fruthi bën namin, Maqedonia ende nuk e ka shpallur epidemi Epidemia e fruthit nuk ndalet. Tani për tani është e rëndësishme që të vaksinohen dhe të ri-vaksinohen të gjithë ata që
130 raste të reja fruthi në Maqedoni Rreth 130 raste të reja me fruth janë regjistruar gjatë javës së shkuar në 11 qytete të vendit. Raporti javor i Institut
Epidemia e fruthit ende është aktive në Maqedoni Në afat prej një jave janë paraqitur gjithsej 109 raste me fruth, informojnë nga Instituti për Shëndet Publik. Nga numri
Një qark në New York shpall gjëndjen e jashtëzakonshme për shkak të Fruthit Një distrikt në New York ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme pas një shpërthimi të rëndë të fruthit. Rockland Cou
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Epidemia e fruthit nuk largohet deri në verë Çdo ditë në klinikën për sëmundjet infektive mesatarisht lajmërohen prej 7 deri në 10 persona të sëmurë prej fruthit, e
Nëna me foshnjen vdesin si pasojë e "gripit të derrit" Një nënë lehonë 36-vjeçare ka ndërruar jetë së bashku me njërën prej foshnjeve të saj si pasoje e gripit te derrit.
Fruthi bën gërdinë në Shqipëri, për dy muaj 91 të prekur Instituti i Shëndetit Publik i kë bërë thirrje qytetarëve të vaksionohen pasi numri i të prekurve nga fruthi është në rr
Paralajmërimi i fortë: Fruthi po vret shqiptarët Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar një paralajmërim të fuqishëm në Evropë, pasi sipas saj, prevalenca e infek