999 rezultate për

frutat

Këto janë frutat që parandalojnë rënien e flokëve Sipas një eksperimenti për humbjen e flokëve, këto katër lloj të frutave do ju ndihmojnë të mos mbeteni tullacë. 1. A
Gjendet tani në treg: Fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një frut kurues. Në
Qëroni frutat me shpejtësi dhe pastërti (FOTO LAJM) Vera nuk është vetëm për rrezet e diellit, mirëpo edhe ngrënia e shumë ushqimeve të shijshme. E çka mund të jetë më f
Dalloni perimet e injektuara me hormone Përmes disa investigimeve të Top Story dhe Fiks Fare në Top Channel, u vendos edhe njëherë në vëmendje abuzimi me produk
Frutat më të mira për të sëmurët me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Frutat, çelsi për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm Një buzëqeshje e bukur është një “armë” për secilin prej nesh. Dhëmbët e bardhë janë një element shumë i rëndësishëm i b
Frutat që duhen ngrënë pa qëruar Sipas ekspertëve, duket se ngrënia e lëkurabve të frutave dhe perimeve mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj,
Plot me antioksidantë, frutat e pyllit bëjnë mrekulli në organizëm Frutat e pyllit si manaferra, mjedra dhe luleshtrydhja janë ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre rr
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
E bëjmë të gjithë, ky veprim teksa hamë është i gabuar Nëse deri më tani ju është thënë se frutat duhen konsumuar gjithmonë pas vaktit ushqimor, na lejoni t’ju tregojmë se ky
A reduktojnë frutat efektin negativ të kripës në organizëm? Nuk është më sekret se konsumimi i tepërt i kripës rrit qarkullimin e gjakut dhe shkakton hipertension. Megjithatë sipas
Mrekullia boronicë dhe vetitë e saj kuruese Boronica është produkti i vendosur në top listë nga mjekët dhe nutricionistët për shkak të vlerave ushqyese që përmban.
Ta marrim vesh njëherë e mirë, a është lëkura e mollës e shëndetshme? Molla është shumë e shëndetshme për organizmin e njeriut. Ajo lufton bakteret dhe ndihmon në përmirësimin e metabolizmit
Nëse ju pëlqejnë frutat e pyllit, kemi një lajm të mirë për ju Frutat e pyllit si manaferra, mjedra dhe luleshtrydhja janë ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre rr
10 frutat që ju bëjnë të humbni peshë më shpejt (FOTO LAJM) Ditët e sotme e dëgjojmë shpesh se frutat duhen shmangur nga dieta pasi kanë shumë karbohidrate dhe na shtojnë kilogramë
E kemi bërë tërë jetës gabim, frutat nuk duhen ngrënë mbrapa buke Jemi mësuar që tërë jetën tonë, frutat ti hamë pas buke. Ama ky është një veprim i gabuar dhe i pashëndetshë. Por kur
Mos rrezikoni, kaq kohë duhen mbajtur ushqimet në frigorifer Ideja që disa ushqime mund të rezistojnë gjatë në frigorifer, mund të rrezikojë seriozisht shëndetin tonë. Por, në fakt
Frutat më të mira për të rënë në peshë Studimet kanë treguar se frutat e pasura me flavonoide janë shumë të mira për të humbur në peshë. Flavonoidet janë subst
Si po na e shesin kancerin me lekë, shifrat tronditëse të hormoneve tek frutat dhe perimet “Të hash apo të mos hash?” Të hash e të vdesësh ngadalë në vuajtje nga kanceri, apo të mos hash e të vdesësh prej anorek
Frutat dhe perimet ulin gjasat për astmë deri në 30% Personat që konsumojnë sasi të mëdha të frutave dhe perimeve kanë më pak gjasë të preken nga astma, përderisa ata të cil