Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

fruta

Nga frutat e thata tek uji me limon: E vërteta "e hidhur" që fshihet pas tyre Na ndodh të dëgjojmë shumë gjëra për ushqime të caktuara dhe t’u besojmë verbërisht, derisa zbulojmë më vonë se bëhet fj
"Çfarë t'iu thuash njerëzve të tillë?!", Dokle zbulon mesazhin që i erdhi gruas teksa blinte perime Ish-deputeti Namik Dokle, ka treguar sot një histori sa komike, po aq edhe alarmante në të cilën ka qenë vetë prezent,
Nëse deri tani i keni dhënë fëmijës lëng frutash në mëngjes, mos e bëni më Fëmijët që pinë lëng frutash gjatë kohës që konsumojnë mëngjes, kanë më shumë shanse të jenë mbipeshë apo të vuajnë nga
Mos e kombinoni qumështin me këto produkte Roli i qumështit për shëndetin e njeriut është shumë i rëndësishëm. Ai ka përbërës ushqimorë, të cilët janë të domosdosh
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
5 arsye pse duhet t'i hani frutat në mëngjes Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
U kapën 2.6 ton drogë, policia shqiptare: Erdhi nga Greqia me fruta-perime Policia shqiptare ka reaguar pas lajmit se në kufirin e Malit të Zi është ndaluar një kamion që vinte nga Shqipëria me 2
6 ushqime që na ndihmojnë të biem në peshë - Kokoshka Kokoshkat janë të lehta e të shëndetshme. Përmbajnë protetina dhe shumë vitamina e minerale, përfshirë kal
Një mëngjes tradicional francez Pavarësisht nga alternativat e shumta, ekspertët bien dakord se një nga mëngjeset më të mira është ai tradicional france
Humb jetën tragjikisht 39 vjeçarja, grerëza ishte futur në lëngun e frutave Një ekologe e njohur ruse ka vdekur prej pickimit të një grerëze të fshehur në një kuti kartoni të lëngut të frutave.
Mos luani me shëndetin! Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
5 arsyet pse duhet të hani fruta në mëngjes Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t'a konsumuar gjithë familja E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë
Tre fruta perfekte për eleminimin e rrudhave Frutat dhe perimet ndikojnë në shëndetin e lëkurës sonë. Mirëpo janë tre prej tyre të cilat kanë një efekt më të madh në
Si të llogarisni kaloritë sipas ushqimeve Merrni laps e letër ose printojini të dhënat e mëpshtme për t’i patur gjithnjë në kuzhinë. Shifrat janë të qarta, du
Frutat dhe perimet e vjeshtës, çfarë të zgjidhni këtë sezon për të marrë gjithë vlerat ushqyese Me stinën e vjeshtës vijnë edhe disa fruta e perime të mrekullueshme të cilat shijojnë shumë dhe janë plot vitamina dhe
Frutat dhe perimet e nevojshme për stinën e verës Stina e verës për shkak të temperaturave të larta kërkon një regjim të mirë ushqimor, fruta dhe perime të ndryshëm të c
Doni të hani shëndetshëm? Zgjidhni këto 6 fruta 1 – Mollët: Mollët janë të pasura me fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë. Shërbejnë si një ushqim i përsosur m
Fruta në mëngjes? Është një ide e mirë apo jo Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.