999 rezultate për

frut

Pse duhet të konsumojmë shalqin Tashmë që vera ka mbëritur një nga frutat e preferuara është pikërisht shalqini. Përveç se i pasur me vlera ashqyese, ko
Gjendet tani në treg: Fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një frut kurues. Në
ALARMANTE/ Ky frut ekzotik ka vrarë 53 fëmijë deri më tani: Prindër tregoni kujdes! “Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vdekjeprurëse e trurit që besoh
Përfitimet e ngrënies së frutave me lëvore Rekomandimet që japin mjekët me konsumin e frutave bashkë me lëkurën, heqja e së cilës i heq mundësinë trupit tonë në ma
Ky frut ka vrarë qindra fëmijë, zbulohet arsyeja Lajmi vjen nga India dhe ka lidhje me litchi, një nga frutat më të konsumuara edhe në Itali. I njohur gjithashtu si “qer
Pas fëmijëve infektohen me fruth edhe 9 pjestar të stafeve të spitalit Në repartin kirurgjik në Spitalin e përgjithshëm të Strugës janë sëmurë 16 për qind e të të punësuarve, gjegjësisht nënt
Fruthi nuk ka të ndalur në Maqedoni, edhe 105 raste të reja 105 raste të reja me fruth janë regjistruar javën e kaluar, flasin të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik. 49 rastet
105 raste të tjera fruthi në 6 ditë Në periudhën prej 17 deri 23 maj, janë paraqitur gjithsej 105 raste të reja me fruth, ndërsa prej tyre, 81 për qind nuk
Fruthi po nënshtron Maqedoninë, merret në karantinë një spital bashkë me mjekët Reparti kirurgjik në spitalin e përgjithshëm në Strugë është mbyllur. Mjekët dhe personeli tjetër mjekësor janë vendosur
Ish-punonjësi nxjerr detaje se si ushqehet mbretëresha Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II i konsumon bananet duke përdorur një thikë dhe pirun për të mos u dukur s
Epidemia e fruthit përhapet në Ohër dhe Strugë 100 raste të reja të fruthit janë regjistruar për pothuajse një muaj e gjysmë në Strugë që nga shpallja e epidemisë. Nës
Fruthi po shpërndahet, numërohen 134 pacientë të rinj Po vazhdon trendi i regjistrimit të numrit të madh të personave të sëmurë nga fruthi në shtet. Gjatë javës së kaluar num
Qëroni frutat me shpejtësi dhe pastërti (FOTO LAJM) Vera nuk është vetëm për rrezet e diellit, mirëpo edhe ngrënia e shumë ushqimeve të shijshme. E çka mund të jetë më f
110 raste të reja fruthi në Maqedoni 43 raste të reja me fruth janë regjistruar në Shkup, ndërsa 67 raste të reja në 11 qytete të tjera në gjithë territorin
Dobitë e hurmës, fruta që i mbijetoi bombës atomike Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Kjo frutë ndryshe quhet edhe si “fruta e paqes” për shkak që i ka m
Të mirat që vijnë nga konsumimi i frutave të stinës Kajsitë Kajsia është një frut që njihet për vlerat e saj ushqyese, të cilat kanë në përmbajtjen e tyre vitaminë A, B1
Shtohen edhe kaq raste me fruth në Maqedoni Pesë raste të reja me fruth janë regjistruar gjatë ditës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup, dy prej të cilëve ja
Hurmat e Arabisë, fruti që sjell parajsën në tokë Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Keni probleme me stamakun, këto fruta kanë veti të shkëlqyera tretëse Përveç medikamenteve apo kurave të ndryshme, ka dhe disa fruta që mund të ndihmojnë në procesin e tretjes. Frutat e mal
Fëmijët e pavaksionuar nuk do të regjistrohen në klasën e parë Zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjakovski thotë se nuk do të lëshojnë pe për masat e sjella pas paraqitjes së epidemisë së