999 rezultate për

fresket

Juventus me plagë të freskëta pret Realin Juventus do të presë Realin e Madrid më 3 prill në stadiumin e tyre për të diskutuar me njëri-tjetrin ndeshjen e parë të
Makarona me perime Përbërësit 500 gr makarona 2 karrota 2 kungullesha 3-4 thelpinj hudhre vaj vegjetal 20 gr gjalpë dj
Pse frutat e thata nuk duhen ndarë nga dieta ushqimore Këto fruta janë shumë të pasura me antioksidantë dhe nga pikëpamja ushqyese janë të ngjashme me frutat e freskëta. Me
Rrisni imunitetin dhe eliminiminoni elementët e këqij nga organizmi Zhytja e shputave në ujë të ngrohtë, në të cilin patjetër duhet të shkrihen 100 g kripë, mbajtja e kripës së ngrohtë (në
Dhimbje akoma e freskët, Alketa Vejsiu kujton me mall Ergi Dinin (VIDEO) Përmes një video-kolazhi moderatorja Alketa Vejsiu ka publikuar në rrjete sociale një video në të cilën ka kujtuar 4 edi
Pas ndarjes nga Olsi, Fjorentina tregon lidhjen e re: Vdes për mish të freskët E ftuar në Pop Culture në Top Channel ka qenën një nga ish banoret më të përfolura të Big Brother 9. Fjorentina Halil
Njihuni me kafenenë 3D më të madhe në botë (FOTO LAJM) Një lokal çaji që të ofron pamje 3D, ushqim artizanal italian të pjekur dhe një përvojë shumë të mirë kafeje, duket padi
Përfitimet kryesore në shëndet nga frutat e thata Këto fruta janë shumë të pasura me antioksidantë dhe nga pikëpamja ushqyese janë të ngjashme me frutat e freskëta. Me
Truke grimi që iu tregojnë gjithmonë të freskëta Shumica e vajzave e njohin mirë situatën kur grimi bie e prishet, me të dalë nga shtëpia. Një pjesë zgjedhin të mos e pë
A janë frutat e thata po aq të shëndetshme sa frutat e freskëta? Këto fruta janë shumë të pasura me antioksidantë dhe nga pikëpamja ushqyese janë të ngjashme me frutat e freskëta. Me
Disa sekrete për t'i mbajtur më gjatë lulet të freskëta Padyshim që lulet janë një detaj shumë i bukur dhe shumë prej njerëzve preferojnë edhe ti mbajnë në shtëpi. Por ama e
Përfitimet që vijnë nga portokalli i kuq Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Konsumoni sa më shumë rrush që të parandaloni këto sëmundje A i dini vetitë e rrushit? Rrushi si i freskët ose i shtrydhur është frutë që ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të
Fotot që do t’ju bëjnë t’i shihni dy herë (FOTO LAJM) Ndonjëherë përfundoni me fotografitë më të mira kur ju i prisni më së paku ato. Një kombinim me fat i rrethanave, nj
Ndryshon moti, nga nesër ulen temperaturat Temperaturat kanë rënë deri në 10 gradë në Maqedoni,bëjnë me dije nga meteomax. Gjatë ditës së sotme do të fryejë një
Ky është truku magjik për të patur domate sa më të freskëta dhe të shijshme Me siguri edhe juve ju ka ndodhur të pyesni veten se cila është stina e duhur e domateve, edhe pse prania e tyre në treg
Kek i shpejtë me kumbulla të freskëta Koha e përgatitjes – 10 minuta Koha e pjekjes – 40 minuta Përbërësit për tavë me diametër 24/26 cm: 300 g miell •
Disa sekrete për t'i mbajtur më gjatë lulet të freskëta Padyshim që lulet janë një detaj shumë i bukur dhe shumë prej njerëzve preferojnë edhe ti mbajnë në shtëpi. Por ama
Portokalli i kuq lufton obezitetin dhe sëmundjet kardiovaskulare Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Vetitë kuruese të qepës dhe hudhrës Mjekësia farmaceutike me atë alternative me produkte natyrale është gjithnjë në “luftë”, për të prodhuar ilaçe të reja q