999 rezultate për

freedom

Freedom House: Policia veproi "me grusht të hekurt" në Shqipëri Organizata Freedom House thotë se pandemia COVID-19 ka thelluar krizën për demokraci në të gjithë botën, duke u kthyer n
Freedom House: Demokracia në Shqipëri po përkeqësohet! Demokracia në Shqipëri është përkeqësuar, sipas raportit të fundit nga Freedom House, me titull “Kombet në Transit 2020”
"Shqipëria ka indeksin më pozitiv", Rama sulmon ashpër raportin e Freedom House Kryeministri Edi Rama ka reaguar nw lidhje me raportin e Freedom House, i cili e rendiste Shqipërinë në vendet që kanë s
Raporti i "Freedom House", reagon sërish Presidenti Meta Kreu i shtetit Ilir Meta, ka reaguar sërish në rrjetin social Facebook në lidhje me raportin e Freedom House për udhëhe
Raporti i Freedom House, Basha: Ra edhe maska e skaduar e demokracisë fasadë Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas publikimt të raportit të Freedom House, i cili listonte Shqipërinë në vende
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
Freedom House: Maqedonia e Veriut, demokraci e pjesshme nga 59 në 63 falë zgjedhjeve presidenciale, përmirësimit të gjendjes së medias dhe situatës së sigurisë. Megjithatë a
Raporti i Freedom House, Basha: Sa më gjatë qëndron kjo qeveri, aq më keq bëhet jeta për njerëzit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar sot pas publikimit të raportit nga Organizata Freedom House e ci
Raporti i "Freedom" për demokracinë, Shqipëria humb një pikë Organizata Freedom House thotë se demokracitë e konsoliduara janë në rënie, ndërsa bota për të 14-in vit radhaz përjetoi
Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo
"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Raporti jep alarmin: Rama po qeveris Shqipërinë me "dorë të hekurt" Freedom House e ka rënditur Shqipërinë në "Vendet në Trazicion", duke numëruar edhe njëher problemet më korrupsionin.
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Mustafa flet për progresin e Kosovës, por në fund ka një pyetje për të gjithë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka bërë një postim në Facebook duke iu referuar ecurisë së mirë të reformave në Koso
Freedom House: Kanabizimi dhe ndikimi negativ në ekonominë shqiptare “Çështja urgjente e krimit të organizuar u shfaq edhe në fushën e kultivimit të kanabisit. Dy vjet e gjysmë pas godi
Freedom House: Kosova pjesërisht e lirë Në raportin më të ri të organizatës Freedom House thuhet se forcat populiste dhe nacionaliste kanë arritur përfitime të
Marjan Rroku in new bid to gain freedom Marjan Rroku became known to the Albanian public after his controversial interview to Ardit Gjebrea months ago. 15 years
Del në treg smartphone më i lirë në botë Kompania indiane Ringing Bells për herë të parë ka hedhë në treg telefonat më të lirë në botë. Smartfoni “Freedom 251”,
Anulohen zgjedhjet presidenciale në Austri Në Austri gjykata Supreme ka anuluar zgjedhjet presidenciale, të cilat i humbi kandidati i ekstremit të djathtë nga “Fre
Freedom House: Shqipëria e parafundit në rajon për lirinë e shtypit Organizata Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, ne vlerësimin e saj më të fundit e ka renditur Shqipërinë dhe