999 rezultate për

free

745 vjet burg për grupin e Kumanovës Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 në
Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo
UEFA zbulon "Skillzy", maskota e Euro 2020 (VIDEO) UEFA ka zbuluar zyrtarisht maskotin e Euro 2020. Ai quhet Skillzy dhe është një personazh i frymëzuar nga "freestyle" dh
Jeffree nxjerr bllof Jordyn: Ka dy muaj e lidhur me Tristan Ndërkohë që tradhëtia në familjan Kardashian është bërë kryefjala e mediave dhe të gjithë po japin versionin e tyre të h
Martesë e detyruar e shitje fëmijësh, 20 mijë shqiptarë janë skllevër të kohës moderne Sipas indeksit të Skllavërisë Moderne 2018, Shqipëria renditet e 43 nga 167 ekonomi të analizuara, për prevalencën e skl
Tërbohet rrjeti, aktori shqiptar në një film me Morghan Freeman dhe John Travolta Dëshirën për aktrim e kishte shfaqur që ku ishte i vogël, por pa e ditur se një ditë do të shndërrohej në një yll që do
Tërbohet rrjeti, aktori shqiptar në një film me Morghan Freeman dhe John Travolta Dëshirën për aktrim e kishte shfaqur që ku ishte i vogël, por pa e ditur se një ditë do të shndërrohej në një yll që do
Morgan Freeman thotë se nuk ka abuzuar seksualisht me asnjë grua Morgan Freeman ka kërkuar një falje të dytë pasi 8 femra e akuzuan për ngacmime seksuale ose sjellje të pahijshme. Aktor
Akuza të rënda për ngacmim ndaj aktorit të preferuar të shqiptarëve Një asistente e re produksioni, mendoi se kishte arritur punën e ëndrrave të saj, kur në verën e vitit 2015, filloi punë
Do të mbahet në Tiranë edicioni i 5-të i konferencës ndërkombëtare Open Source Conference Albania Konferenca e parë vjetore ndërkombëtare në Shqipëri, Open Source Conference Albania, do të zhvillohet për të pestin vit
"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Ronaldo sinjale Juventusit, dhuron spektakël në stërvitje (VIDEO) Real Madrid do ti kthejë mikpritjen Juventusit sonte në Bernarbe, ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e UEFA Champions L
Raporti jep alarmin: Rama po qeveris Shqipërinë me "dorë të hekurt" Freedom House e ka rënditur Shqipërinë në "Vendet në Trazicion", duke numëruar edhe njëher problemet më korrupsionin.
Freestyleri më i mirë në botë sfidon Cristianon në shtëpinë e tij (VIDEO) Crisitiano Ronaldo ka pasur një vizitë të papritur në shtëpinë e tij, ku freestyleri më i mirë në botë, britaniku Andrew
Aktori i njohur hollivudian bën dokumentar për gjenocidin serb (VIDEO) Në dokumentarin “The Story of Us” të kanalit National Geografic, i cili udhëhiqet nga aktori i famshëm hollivudian Morga
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Rita Ora paralajmëron publikimin e kolonës zanore të “Fifty Shades Freed” (VIDEO) Nëse në seritë e kaluara Rita ka qënë pjesë e kastit të aktorëve në trilogjinë “Fifty Shades”, në serinë e tretë të tij
Kënga e Ritës kolonë zanore e filmit Fifty Shades Freed Këngëtarja Rita Ora nuk ka të ndalur sa i përket sukseseve në karrierë. Ajo ka hedhur një video në Instagram ku ka nj
Fjalimi më i bukur nga Morgan Freeman. Do t’ju përlotë! “Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme”. “Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Ka
Vini re! Shqiptarë këto janë vendet më të këqija për të jetuar në Angli (FOTO LAJM) Bradford është kurorëzuar me titullin e qytetit "më të keq" në Britani të Madhe, sipas një indeksi të cilësisë së jetës.