999 rezultate për

frasheri

Majlinda Bregu ironizon hapur Bashën: Nuk kemi ngelur të gjithë te mbledhje, zbritjet! Majlinda Bregu tashmë Sekretare e Pergjithshme e Kshillit te Bashkepunimit Rajonal, është bërë prej kohësh aktive në rrj
Zhbllokohet sfida, Vllaznia në avantazh (VIDEO) Vllaznia ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Teutës, e vlefshme për javën e 13-të në Kategorinë Superiore. N
Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, burrë e grua përfundojnë në spital Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në rrugën “Naim Frashëri”. Si pasojë e tymit, janë asfiksuar d
Policia shtrin në tokë protestuesit, i shoqëron me forcë (VIDEO) Ky është momenti kur Forcat Shqiponja ndërhyjnë në rrugën "Sami Frashëri" dhe shoqërojnë disa prej protestuesve. Po
Infektohen 6 edukatore, mbyllet kopshti "Sami Frashëri" Gjashtë edukatore janë infektuar me koronavirus, e si pasojë ka autoritetet lokale kanë vendosur të mbyllin për dy javë
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra kreu i SHÇBA-së për Beratin dhe Fierin Drejtor i SHCBA në drejtorinë rajonale Berat-Fier, Arben Frashëri është shkarkuar nga detyra. Trupa që kreu vlerësimi
Rama "plas" batutën: Nëse Mit' hat Frashëri do ishte në Kuvend, ai do të ishte Myslim Murrizi Ka nisur me batuta fjalën e tij në Kuvend kreu i qeverisë, i cili duke u ndalur te figura e Mit’hat Frashërit, që ishte
Një vit pa Fatmir Frashërin, Rama zbulon "dobësitë" e legjendës bardheblu Një vit pa Fatmir Frashërin, legjendën e Tiranës dhe të futbollit shqiptar. Një nga tribunat e “Air Albania Stadium” mba
Rezultojnë pozitive ndaj koronavirusit dy mësuese në gjimnazin "Sami Frashëri" në Tiranë Ditën e sotme, autoritetet konfirmuan 33 raste të reja me koronavirus prej të cilave 23 janë shënuar në Tiranë. Albeu
Tërmeti e dëmtoi, shembet godina e gjimnazit "Sami Frashëri" në Tiranë Ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit vazhdojnë të shemben. Inspektorati Kombëtar i Ndërtimit dhe Bashkia e
E rikonstruktuar para një viti, PD denoncon mbylljen e shkollës "Sami Frashëri" Partia Demokratike ka denoncuar mbylljen e shkollave si pasojë e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Boçi
Kush është kryetari i AKEP? Asnjë njohuri inxhinierike (FOTO LAJM) Tomas Frashëri sot është emëruar sot nga maxhoranca si kryetar i AKEP. Tomi Frashëri ka mbajtur postin e Shefit të Pr
Jep dorëheqjen kreu i AKEP, e zëvëndëson bashkëpunëtori i Ramës Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, është larguar nga detyra për arsye personale.
Dëmtimet nga tërmeti, gjimnazit “Sami Frashëri” i vihet shiriti Mëngjesin e sotëm, gjimnazit Sami Frashërit i është vënë shiriti i sigurisë pasi ka dëmtime që duhen parë me kujdes dhe
U rikonstruktua një vit më parë, shembet tavani i gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë Tërmetet që janë ndjerë herë pa herë në kryqytet kanë shkaktuar dëme të kosiderueshme dhe deri më tani janë të pallogari
Kur Mbreti Zog solli në Shqipëri eshtrat e Naim Frashërit (FOTO LAJM) Memorie.al publikon historinë e panjohur të sjelljes në Shqipëri të eshtrave të poetit të madh kombëtar, Naim Frashëri,
Dy traversa e gol fantazmë në një sfidë që zgjati dy orë e gjysmë, Tirana e Teuta ndajnë pikët (VIDEO) Tirana-Teuta, ndeshje e vlefshme për javën e dytë të Kategorisë Superiore, është mbyllur në barazim pa gola. Ka qenë një
Tronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë legjenda e Tiranës Një lajm i rëndë ka tronditur botë e futbollit. Ditën e sotme është ndarë nga jeta ikona e klubit të Tiranës, Fatmir Fra
Si u krijua Galatasaray nga djali i Sami Frashërit (FOTO LAJM) Nga: Prof. Gazmend Shpuza Ndër themeluesit e klubit të futbollit Gallatasaraj të Stambollit kanë qënë dhe një myslima
Sulmi i jep fitoren Kukësit, gafa e Frashërit mban në lojë korçarët Kukësi ka fituar gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë ndaj Skënderbeut me rezultatin 2-1. Ekipi verilindor iu fa