999 rezultate për

frankofoni

Pacolli jep lajmin e mirë për flamurin e Kosovës Ka qenë zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli i cili nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka tregu
Frankofonët pranojnë kërkesën e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtë
Kosova anëtarësohet në Asamblenë Parlamentare të Frankofonisë Republika e Kosovës vazhdon ta fuqizojë subjektivitetin e saj ndërkombëtarë në Organizata të ndryshme rajonale, evropian
Bum kritikash për ministren që tregoi më shumë se ç'duhet (FOTO LAJM) Një veshje jo e hijshme e ministres franceze, kanë bërë që menjëherë në rrjetet sociale të shpërthejnë kritikat. Ka mjaf
Kosova pranohet në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë Zyra e Presidentes së Kosovës ka njoftuar Kosova është bërë anëtare e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. Anët
Poposki në Konferencën ministrore të Frankofonisë Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Poposki sot dhe nesër do të marrë pjesë në Konferencën ministrore të Frankofon
Ambasadorja franceze, Daviet: Stop dhunës! Ambasadorja franceze Maryse Daviet ka bërë thirrej sot nga qyteti i Shkodrës gjatë një aktiviteti për festimin e "Pranve