999 rezultate për

frankfurt

ZYRTARE/ Pritet stuhi, anullohet ndeshja e Europa League Ndeshja e raundit të 32 më të mirave të Europa League mes Salzbug dhe Eintracht Frankfurtit është shtyrë për të një stuh
Frankfurti mposht me përmbysje Arsenalin në Angli (VIDEO) Eintracht Frankfurtin e ka mposhtur 2-1 Arsenalin në ‘Emirates Stadium’ Kriza e Arsenalit me Unai Emery në stol vazho
Frankfurti përmbys Arsenalin (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola pjesa e dytë ka nisur ndryshe. Fillimisht ndeshja u zhbllokua nga ka
Ndeshje e rëndësishme, mijëra tifozë të Frankfurtit nuk lejohen të hyjnë në stadiumin e Arsenalit Frankfurti sonte do të jetë mysafir i Arsenalit në kuadër të Ligës së Evropës, në ndeshjen më të rëndëisshme deri tani p
Dy avionë pasagjerësh përplasen në Aeroportin e Frankfurtit Autoritetet gjermane njoftuan se një përplasje e vogël ka ndodhur mes dy avione të udhëtarëve në pistën e Aeroportit të
Goditi keq trajnerin e Freiburg, vjen dënimi ekstrem për kapitenin e Frankfurtit (VIDEO) David Abraham nuk do të mundë të luajë më këtë vit për Frankfurtin, pasi u pezullua me shtatë javë mos lojë, për shkak s
Eintracht Frankfurt "shuplakë" Bayernit (VIDEO) Eintrachti i Frankfurtit turpëron 5-1 Bayernin e Mynihut në “Commerzbank-Arena”, duke u shkaktuar një nga humbjet më të
Ç'po ndodh me Bayernin, pëson dy gola nga Eintracht Frankfurt (VIDEO) Asgjë nuk po shkon si duhet me Bayernin në përballjen me Eintracht. Që në minutën e 9' Boateng lë skuadrën me 10 vet
Eintracht Frankfurt-Bayern Munich, formacionet zyrtare: Dajaku në stol Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurt. Për ndeshjen e stome, që zhv
Dortmund nuk merr më shumë se një pikë përballë Frankfurt (VIDEO) Borussia e Dortmundit ndalet sërish, teksa nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në transfertën përballë Eint
Frankfurt-Arsenal, formacionet zyrtare: Dy shqiptarë titullarë Frankfurt dhe Arsenal do të takohen në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Në këtë
ZYRTARE/ Ylli i Liverpool nënshkruan me skuadrën turke Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Daniel Sturridge, i është bashkuar klubit turk, Trabzonspor, duke nënshkruar kontratë trevje
Dashurohet me stjuardesën, lajmëron për bombë në avion I kishte ‘rënë në kokë’ për një stjuardesë të një fluturimi të kompanisë ‘Lufthansa’, që nisej nga aeroporti i Beogradit
Kombëtarja arrin në Frankfurt, gjen mbështetjen e qindra tifozëve shqiptar në Gjermani Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mbërritur ditën e sotme në Frankfurt të Gjermanisë, ku do të vijojë me përgatitjet p
Mbrojtësi i Eintracht Frankfurt konfirmon interesimin e Romës për të Jetro Willems mund të jetë lojtari i ri i Romës nga edicioni i ardhshëm. Mbrojtësi holandez e ka pranuar se do të lar
Eli Fara feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç bën sot (VIDEO) Sot është dita e Eli Farës. Këngëtarja mjaf e dashur nga publiku feston ditëlindjen. Eli ka vendosur ta festojë pranë
Ende pa nisur mirë sfida, Coman i jep avantazhin Bayernit (VIDEO) Bayern Munich duket se po shkon i qetë drejt titullit kampion. Bavarezët kanë kaluar në epërsi me anë Coman që në mi
Befasohen tifozët e Realit, Frankfurt mohon arritjen e marrëveshjes për Jovic Eintracht Frankfurt ka mohuar se ka arritur një marrëveshje për transferimin e Luka Jovic te Real Madrid në fund të sezo
Zyrtarizohet gjithçka, Jovic zgjedh skuadrën e re Frika nga një parakontratë e ka detyruar Eintracht Frankfurt të lëviz në drejtim të sulmuesit të talentuar të saj, Luka
Bllokohen 250 orë false në Aeroportin e Frankfurtit, kishin destinacion Shqipërinë Zyrtarët doganorë të Aeroportit të Frankfurtit në Gjermani kanë konfiskuar 252 orë dore të falsifikuara, të cilat kishin