999 rezultate për

francois

Marine Le Pen akuzohet se ka “kopjuar” fjalimin e Francois Fillon (VIDEO) Kandidatja e Frontit Nacional, Marine Le Pen, është akuzuar për plagjiaturë. Mediat kanë publikuar disa pamje filmike
Skandal tjetër i Fillon, organizoi takime për Putinin në këmbim të 50 mijë dollarëve Skandalet për kandidatin për president të Francës, Francois Fillon nuk kanë të sosur. Fillon ka përfituar rreth 50.00
Franca akuzon Rusinë për situatën tragjikë në Aleppo Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka kritikuar ashpër rolin e Rusisë në qytetin e rrethuar të Aleppos, duke e aku
Hollande: Castro për kubanët ishte krenari për kundërshtimin e dominimit të jashtëm Pas lajmit të vdekjes së ish-liderit revolucionar të Kubës, Presidenti i Francës, Francois Hollande tha se Fidel Kastro
Putin cilëson si një profesionist të vërtetë François Fillon, garues për president të Francës Presidenti rus, Vladimir Putin e cilësoi profesionist të vërtetë François Fillon, favorit i primareve të së djathtës në
François Hollande, presidenti i parë që uron Thaçin Presidenti i Francës, François Hollande, është presidenti i parë që ka uruar presidentin e ri të Kosovës, Hashim Thaçi,
Rrëzohet presidenti frances François Hollande (VIDEO) Vizita e presidentit francez, François Hollande, në Karaibe është mbyllur me një vizitë në Haiti, ku dhe ka mbajtur fjal
Francois Hollande tashmë 60 vjeç Sot, presidenti francez Francois Hollande feston 60-vjetorin. Me anë të një komunikate, selia presidenciale njofton se s
Mohon zërat për një martesë, Francois Hollande ironizon gazetarët Të gjitha zërat që qarkullonin se presidenti francez do të martohej në 12 gusht kanë rënë poshtë, pasi në një intervistë
Ish partnerja e François Hollande bëhet Ministre e Mjedisit Ish partnerja Presidentit të Francës François Hollande, e cila është edhe nëna e katër fëmijëve të tij, është bërë pjesë
“Ndihmoni Hollande”, loja e re në ueb (VIDEO-FOTO) Pas publikimit të lajmit për lidhjen e presidentit francez Francois Hollande me 41-vjeçaren Julie Gayet, në ueb është he
Gafa e Merkel, ngatërron Hollande me Mitterand (VIDEO) Lapsus i kancelares gjermane gjatë një konference për shtyp me Presidentin francez Francois Hollande në Paris. Merkel i
Masat shtërnguese, protesta në Bruksel Qindra protestues kanë mbushur rrugët e Brukselit duke kundërshtuar shkurtimete fundit qeveritare. Paralelisht me protes
Fitu drejtë largimit, vlerëson punën e Krasniqit E keni udhëhequr Kuvendin me një urtësi shumë të madhe dhe keni merita të jashtëzakonshme që Kosova ka marrë rrugën e dr
Valerie, zonja e parë e Francës Valerie Trierweiler me profesion gazetare, pas përfundimit të studimeve në Sorbonne, ku u diplomua në shkencat politike
Fitou: Askush nuk duhet të kërcënojë për veriun Ambasadori francez në Prishtinë, Jean-François Fitou ka theksuar se gjithçka që serbët në pjesën veriore po kërkojnë, nd
Francë, Chirac mund të votojë për Hollande Ish-presidenti i qendrës së djathtë në Francë, Jacques Chirac do të votojë për socialistin Francois Hollande në raundin
Vetvendosje, dhuna policore dhe e truprojeve, fashizëm Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj deklaratave të ambasadorit të Francës në Kosovë, Jean Francois Fitou, i cili veprim
France: The north of Kosovo can not be returned as it was France stressed that the situation in the north can not be returned as it was before July 25, so said the French ambassa
Franca: Veriu nuk mund të kthehet siç ishte Franca ka theksuar se situata në veri nuk mund të kthehet siç ka qenë para 25 korrikut, kështu ka deklaruar ambasadori f