999 rezultate për

franco

MotoGP: Franco Morbidelli fiton në San Marino, Rossi i shkon afër podiumit (VIDEO) Gara e gjashtë e MotoGP2020 e zhvilluar këtë të dielë në Misano Circuit, San Marino, i përket Franco Morbidelli. Pil
Franco Vazquez do transferimin te Milani Mesfushori i Sevillës, Franco Vazquez ka rrëfyer se gjithmonë i ka interesuar një kalim te Milani, pasi e ka ëndërruar q
Shpresë për Italinë: Këto rajone do fitojnë të parat ''betejën'', kur do të zhduket plotësisht koronavirusi? Në Itali, epidemia e koronavirus gradualisht do të bjerë derisa të zhduket plotësisht. Kjo u zbulua nga një studim i dre
Partizani-Luftëtari, formacionet zyrtare: Të 'kuqtë' kërkojnë shkëputjen Partizani dhe Luftëtari do të zbresin në fushë prej orës 17:00. Trajneri Franco Lerda ka mbetur te moduli 3-5-2, ndërkoh
Partizani në Laç e Kukësi në Ballsh, pretendentët duel në distancë Java e katërt e Kategorisë Superiore mbyllet këtë të diel me dy ndeshjet e fundit, Laçi-Partizani dhe Bylis-Kukësi, që d
Dalin formacionet Partizani-Qarabak, Franco Lerda lë në stol Trashin (FOTO LAJM) Në orën 17:30 Partizani do të presë në Selman Stermasi, Qarabagun, ndeshja e parë për raundin e parë eleminator të Champ
Sarri merr me vete legjendën Gianfranco Zola te Juventusi Asistenti Gianfranco Zola do të largohet këtë verë nga skuadra e Chelseat. Italiani që ka shërbyer si asistent i traj
Humbi skuadra e Foggia, futbollistit i djegin makinën Mbrëmja e së shtunës nuk ka qënë aspak e qetë për futbollistët e Foggia, që janë sulmuar nga pjesëtarë të grupit ultras
Veliaj pret Franco Frattinin, ish-ministrin italian të Punëve të Jashtme të Italisë (FOTO LAJM) Frattini i entuziazmuar nga ndryshimet në Tiranë: “Gjeta një qytet më të bukur, më të pastër e me rrugë më të mira se të
Argjentina rikthen "yje", por kryesori mbetet jashtë kundër Brazilit Argjentina do të ndeshet me 16 tetor me Brazilin, në klasiken e Amerikës Latine, por gjithashtu do të këtë edhe një tje
Sevilla finalistja e parë në Copa del Rey (VIDEO) Sevilla është skuadra e parë finaliste e Copa del Rey, pasi ka mposhtur 2-0 Leganes, për ta eliminuar me rezultat të për
James Franco në depresion pas akuzimeve për ngacmime seksuale Edhe aktori i famshëm James Franco ashtu si shumë personazhe të tjerë meshkuj në Hollywood është akuzuar nga 5 femra të
Marine Le Pen akuzohet se ka “kopjuar” fjalimin e Francois Fillon (VIDEO) Kandidatja e Frontit Nacional, Marine Le Pen, është akuzuar për plagjiaturë. Mediat kanë publikuar disa pamje filmike
Skandal tjetër i Fillon, organizoi takime për Putinin në këmbim të 50 mijë dollarëve Skandalet për kandidatin për president të Francës, Francois Fillon nuk kanë të sosur. Fillon ka përfituar rreth 50.00
Kreu i Antimafias italiane: Hashashi shtohet në Shqipëri për shkak të kërkesës nga Italia Kreu i Drejtorisë Kombëtare të Antimafias, Franco Roberti ka ardhur në Tiranë për të dhënë sinjale të forta se kultivimi
Franca akuzon Rusinë për situatën tragjikë në Aleppo Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka kritikuar ashpër rolin e Rusisë në qytetin e rrethuar të Aleppos, duke e aku
Hollande: Castro për kubanët ishte krenari për kundërshtimin e dominimit të jashtëm Pas lajmit të vdekjes së ish-liderit revolucionar të Kubës, Presidenti i Francës, Francois Hollande tha se Fidel Kastro
Putin cilëson si një profesionist të vërtetë François Fillon, garues për president të Francës Presidenti rus, Vladimir Putin e cilësoi profesionist të vërtetë François Fillon, favorit i primareve të së djathtës në
François Hollande, presidenti i parë që uron Thaçin Presidenti i Francës, François Hollande, është presidenti i parë që ka uruar presidentin e ri të Kosovës, Hashim Thaçi,
Inter fiton kundër Palermos (VIDEO) Interi vazhdon të luftojë për një vend në Ligën e Kampioneve pasi ka mposhtur Palermon me rezultatin 3:1. Golat për I