999 rezultate për

francisko

San Francisko si në një film të frikshëm, qielli portokalli vazhdon të frikësojë banorët (FOTO LAJM) San Francisko dhe pjesë të tjera të Kalifornisë vazhdojnë të zgjohen nën një qiell portokalli, që të sjell në mendje viz
Pamje apokaliptike, qielli në Kaliforni mbulohet nga tym i dendur portokalli (FOTO LAJM) San Francisko dhe pjesë të tjera të Kalifornisë janë zgjuar nën një qielli portokalli, që të sillte në mendje vizione ap
Gruaja pickohet disa herë gjatë fluturimit nga akrepi Një grua që fluturonte me një avion të linjës ajrore “United Airlines” nga San Francisko për në Atlanda u pickua disa he
Të shtëna me armë në San Francisko, raportohet për viktima (VIDEO) Një incident me armë zjarri ka ndodhur në një ndërtesë afër autostradës Bayshore, në San Francisko. Njerëzit në këtë
Vdiq 141 vite më parë, gjendet trupi i paprekur i vogëlushes 3-vjeçare (FOTO LAJM) Trupi i një vajzë të vogël të vdekur në vitin 1876, i gjetur plotësisht i paprekur brenda një arkivoli metali dhe xhami
Dasma kthehet në arenë sherri, 50 burra rrihen me njeri-tjetrin në San Francisko (VIDEO) Një ngjarje aspak e zakonte ka ndodhur në një dasmë në Freemont, në San Francisko, pasi arena e dasmës është kthyer në n
Punonjësja më besnike e të gjithë kohërave feston 70 vjetorin e punës së saj 90-vjeçarja Elena Griffing mund të konsiderohet si punëtorja më besnike deri tani. Ajo ka 70 vjet që punon në një sp
Nuk ndalet Zuckerberg, sjell botën virtuale në Facebook (ViDEO) Facebook ka prezantuar versionin e parë të realitetit virtual në programin e tij. Mark Zuckerberg prezantoi kufjet Oc
Plagosje me armë në një anije të huaj, brënda ekuipazhit edhe shqiptarë Një shtetas i huaj, pjesë e ekuipazhit të një anije peshkimi ka mbetur i plagosur sot në rrethana ende të paqarta, brënd
Polici i ngathët turpërohet përpara turmës (VIDEO) E “Premtja e Zezë” ne SHBA ka vënë në lëvizje policët, të cilët duhej të ndalonin blerësit që bënin shkelje të ligjit në
Tifozi holandez, 21 mijë km për të mbërritur në Brazil (VIDEO) Brazili është dhjetëra mijëra kilometra larg shumicës së vendeve që marrin pjesën në Botëror, megjithatë kjo distancë nu
Policia amerikane arreston bosin kinez (FOTO-LAJM) Kreu i një prej bandave kineze më të rëndësishme të botës së krimit në Amerikën e Veriut u arrestua nga policia amerikan
Apple prezanton iPad-in e ri (FOTO-LAJM) Apple prezanton versionin e fundit të tabletës iPad. “iPad Air” është 20 për qind më i hollë se modeli i mëparshëm dhe p
Drejtoresha e Yahoo-së me supervilë (FOTO-LAJM) Kjo është vila 35 milionë dollarëshe e Marissa Mayer, drejtoreshën së përgjithshme të Yahoo-së. Vila ndodhet në Broadway
Vazhdon zjarri në Kaliforni (VIDEO) Në afërsi të Parkut Kombëtar të Yosemite-it ka rënë një zjarr i cili ka dalë jashtë kotrollit të forcave zjarrëfikëse. K
Shpërthejnë pallatin për të studiuar tërmetet (VIDEO) Behet fjale për një eksperiment të kërkuesve amerikane për të regjistruar momentin se si terreni leviz gjatë një termeti
Rrëzohet një avion në San Francisco (VIDEO) Një avion "Boeing 777", i cili vinte nga Seuli është rrëzuar në aeroportin e San Francisco-s në SHBA Mediat amerikane
Vidhet në mes të ditës vizatimi i Pikasos Ai e çoi frazën vjedhje gjatë ditës në një nivel krejt të ri. Një hajdut vodhi në mes të ditës një pikturë të Pablo Pika