999 rezultate për

franceze

PSG gjen zëvendësuesin e Rabiot Skuadra franceze, Paris Saint-Germain, është duke monitoruar lëvizjen e mesfushorit senegalez, Idrissa Gueye. Kjo sku
Muli tregon si u përlesh në diskon franceze, guximi i tij është i pazakontë (FOTO LAJM) Bujar Muli nga Vushtrria, jo vetëm që njihet për forcën fizike, por edhe e ka treguar guximin që ka dhe nuk e kursen as
E ardhmja e Balotellit mund të jetë në Turqi Të gjitha mediat franceze raportojnë se Mario Balotelli tashmë i ka dhënë fund aventurës me Nicë dhe nuk ka më kthim pas
Arrestohet "truri" i masakrës në gazetën satirike Charlie Hebdo Mediat franceze raportojnë se është arrestuar xhihadisti francez, Peter Cherif, i dyshuar se ka qenë një nga organizator
PSG do të shesë Mbappe ose Neymarin L’Equipe, revista e njohur sportive franceze, është hapur sot me një lajm bombastik, teksa shkruan se PSG ka në plan të
Tërhiqet qeveria franceze, fitojnë protestuesit Qeveria franceze ka vendosur që të pezullojë rritjen e taksës së karburantit, taksë që ka çuar një javë protesta të dhun
Protestuesit e Astirit kopjojnë francezët, veshin jelekë kundër Ramës (FOTO LAJM) Banorët e zonës së "Astirit" që preken nga projekti i Unazës së Madhe, mbrëmjen e kësaj të hëne u mblodhën në rrugë të v
Shqiptarët dhe francezët: Arsye të njëjta, reagime të ndryshme kundër qeverisë "Jelekët e verdhë" që po udhëheqin protestat masive në Francë janë duke tronditur seriozisht pozitat e pushtetit të Pres
Panucci bën premtimin e madh për Shqipërinë në mediat franceze Edhe pse Shqipëria mund të thuhet se ka rënë në një grup "ferri" për fazën kualifikuese të “Euro 2020”, Christian Panucc
LIVE/ Francezët i venë flakën Parisit pas shtrenjtimit të naftës (VIDEO) Vijojnë prej disa ditësh protestat masive në Francë pas vendimit për të shtrenjtuar me disa cent çmimin e karburanteve.
Neymar përgënjeshtron mediat: Lajm i rremë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme në media ka qarkulluar një lajm për një fitim prej 375 mijë eurove nga Neymar pas çdo duartrokitje që a
Vrau me thikë afrikanin në Francë, arrestohet adoleshenti shqiptar Një 16 vjeçar shqiptar është arestuar nga policia franceze, pasi akuzohet si autori i vrasjes së një 21-vjeçari afrikan
"Prandaj nuk fiton Shqipëria..." Ilda Bejleri rrëmben vëmendjen e mediave franceze (FOTO LAJM) lda Bejleri është një prej gazetareve më simpatike sportive në vend dhe padyshim një prej më të pëlqyerave. Fama e saj s
Thaçi tmerron francezët: Nëse nuk bëhet siç dua unë do të plasë lufta Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se pa arritjen e një marrëveshje reciproke në Bruksel, nuk ka
"Tmerri" i Francës, shkatërrohet banda e "skifterave" Policia franceze ka bërë të mundur shaktërrimin e një bande grabitësish shqiptarë të përbërë nga 6 persona, pesë burra d
Francezët të dëshpëruar me atë që i ndodhi familjes azilante shqiptare E dëbuar më 7 shtator nga Mirecourt (Vosges) të Francës, një familje shqiptare me dy fëmijë u kthyen me avion privat në
Mediat franceze zbulojnë pasardhësin e Ronaldos, është një shqiptar (FOTO LAJM) Nëse keni menduar se Ronaldo është i pazëvendësueshëm, e keni gabim. Talenti i shqiptarit nga Kumanova, Gentian Ameti, d
Trajektore e çmendur, sulmuesi në pronësi të Interit shënon golin më të bukur të ditës (VIDEO) Bordo ka fituar me rezultatin 3-0 kundër Nantës, dhe golin e parë të takimit e shënoi Karamoh. Sulmuesi i larguar n
Bota në alarm, zhduket presidenti i INTERPOL (FOTO LAJM) Policia franceze ka hapur një hetim mbi vendndodhjen e presidentit të agjencisë ndërkombëtare të bashkëpunimit të polici
Huliganët francezë rrahin ashpër tifozët serbë (VIDEO) Ditën e djeshme u zhvilluar ndeshja midis Paris Saint Germain dhe Crvenës së Zvezdës për UEFA Champions League, të cilën