999 rezultate për

franceze

Orteku i dëborës vret katër persona në alpet franceze, dyshohet për të vdekur të tjerë Të paktën katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e rënies së një orteku në zonën e skijimit të Tignes, në Alpet fran
Haradianj i trembet një vendimi të papritur nga gjykata franceze Vëllai i kreut të AAK-së Ramush Haradianj, Daut Haradianj ka thënë se është faji i udhëheqësve të shtetit që nuk janë ma
Haradinaj del para gjykatës në Francë (VIDEO) Pritet të fillojë seanca për gjykimin e Haradinajt në një gjykatë franceze në Colmar, ku do të shqyrtohet kërkesa e auto
“Radioja franceze tallet me Edi Ramën për veshjen me xhinse dhe atlete” Ish-Kryeministri, Sali Berisha ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një mesazh që ka marrë nga një shqiptar që j
Haradinaj sot del para Gjykatës franceze Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, sot pritet të dalë para Gjykatës në Francë. H
Marseja nuk paguan më shumë se 25 paund për Dimitri Payet Francezët e Marsejes janë duke negociuar deri në minutat e fundit me West Ham për ta marrë shërbimet e Dimitri Payet, po
Avokati i Haradinajt: Politikanët serbë po tentojnë të ndikojnë në drejtësinë franceze Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koçi, ka thënë se Ivica Daçiç dhe ministrja e Drejtësisë në Serbi Nela Kuburoviç, n
30-vjeçarja franceze, serf mbi ‘gojën’ e peshkaqenit (VIDEO) Isabelle Fabre ka kaluar një aventurë të paparë ku gjatë kohës që ushtronte pasionin e saj, serfin, ka kaluar pranë një
Qyteti i parë lundrues në Oqeanin Paqësor (FOTO LAJM) Një kompani po planifikon të ndërtojë qytetin e parë lundrues në botë në mes të Oqeanit Paqësor. Qeveria Polinezisë F
Reagon Qeveria e Kosovës: Haradinaj kthehet së shpejti në Kosovë Qeveria e Kosovës ka bërë me dije se ka pritur lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga drejtësia fr
Haradinaj u foli gjykatësve në gjuhën frënge, ja çfarë u tha Pak para se gjykata franceze të vendoste lirimin e tij me kusht, kreu i AAK-së Ramush Haradinaj i është drejtuar në fren
Flet avokatja franceze e Haradinajt: Kërkesa për ekstradim duhet të refuzohet Rachel Lindon, avokatja ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar pë
Haradinaj në Gjykatën Franceze, nën masa të rrepta sigurie (VIDEO) Ramush Haradinaj pritet të marrë sot masën e sigurisë në Gjykatën në Colmar të Francës. Në orën 11 u lajmërua mbajtj
Shqiptarët e Belgjikës në protestë para ambasadës franceze për Haradinajn Me iniciativën e deputetit shqiptar të Brukselit, Amet Gjanaj, dhe me mbështetjen e shoqatave shqiptare të Belgjikës, g
Koci: Serbisë do t’i refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka reaguar pas lajmit se prokurori serb për krimet e luftës të mërkurën ka dë
Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM) Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze
LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komanda
Kjo është avokatja bukuroshe që do mbrojë Ramush Haradinajn në Francë (FOTO LAJM) Avokatja franceze Rachel Lindon pritet të përfaqësojë liderin e AAk-së Ramush Haradinaj në seancën gjyqësore që pritet t
Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit
Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn (FOTO LAJM) Duke qene se Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet t
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.