999 rezultate për

francez

Juventus avancon bisedimet me Rabiot Adrien Rabiot nuk dëshiron të rinovojë me PSG-në dhe për këtë arsye ai ka vendosur të largohet nga Franca në fund të kët
Zeneli përzgjidhet në "top 11"-shen e javës në Francë Futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli, vijon të dhurojë paraqitje të mira në kampionatin francez të futbollit. Revista
Studenti francez ia plas në fytyrë gjenocidin, tërbohet Daçiç Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç i është përgjigjur me ashpërsi një studenti francez. i cili gjatë lig
Benzema shpëton Realin përballë Eibar (VIDEO) Benzama është e vetmja gjë pozitive për Realin këtë sezon pasi francezi po kalon një nga sezonet me të mira në karrierë.
Boksieri shqiptar kërkon lavdinë, sfidon francezin për titullin e WBF (FOTO LAJM) Boksieri fierak, Mikel Hodaj është gati të bëj hapin e madh në karrierë. Edhe pse në moshë fare të re, vetëm 20 vjeçare,
Le Point: Gjermania bordello më e madhe e Evropës, me shumë vajza shqiptare Gjermania është “bordello” më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të bot
Ditëlindja e Leka Zogut, fotot e rralla në shtypin francez të ’39 (FOTO LAJM) Me rastin e ditëlindjes (5 prill 1939) së N.M.T. Leka Zogut, mbretit të shqiptarëve, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dar
Festë te Barcelona, ylli i ekipit gati për ndeshjen me United Sulmuesi francez, Ousmane Dembele është rikthyer të stërvitet i bashkuar me grupin te Barcelona. Një lajm perfekt për tr
Mourinho te Lyon-i? Reagon presidenti i ekipit francez Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka thënë se klubi i tij nuk është në gjendje të përballojë Jose Mourinhon. Mou
Lacazette fantastik në golin e dytë të Arsenal (VIDEO) Arsenali ka shënuar edhe golin e dytë kundër Newcastle United në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin "Emirates". I
Mediat franceze zbulojnë të ardhmen e Buffon Gianluigi Buffon la Juventusin verën e vitit të kaluar, për të kaluar te PSG, pavarësisht se në atë kohë ishte 40 vjeç.
Griezmann pranë Barcelonës, francezi takohet me Abidalin Rrugët që kanë ndjekur Antoine Grizmann dhe Barcelona mund të kryqëzohen pikërisht në merkaton e verës, edhe pse më pak
Liverpool merr kryesimin për të firmosur me francezin Referuar raportimeve të "Daily Mirror", Liverpool ka përmbysur situatën lidhur me destinacionin e ardhshëm të futbollist
Spidermeni francez ngjit kullën 607 metra për të ndihmuar katedralen “Notre Dame” (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Francë ku një burrë është treguar i gatshëm të ngjisë një godinë plot 607 metra të
Griezmann do Barcelonën, gati të sakrifikojë pagën Antoine Griezmann do vetëm Barcelonën. Është ky artikulli i prestigjozes Mundo Deportivo e cila bën me dije se francezi
Zbulohet e ardhmja e Jose Mourinho Shpesh, tekniku është lidhur me shumë ekipe, ku rikthimi te Reali ose te Interi u përfolën shumë para pak muajsh, gjiths
Manchester United pas Umtiti, Barcelona gjen pasuesin e francezit Manchester United kërkon të afrojë Samuel Umtiti për sezonin e ardhshëm. Lajmi vjen nga "Mundo Deportivo", e cila
Flamingot "francezë" dhurojnë spektakël në Karavasta (FOTO LAJM) Flamingot, zogjtë me qafën e hollë dhe të harkuar dhe me këmbët e hijshme, prej 10 vitesh janë të pranishme në lagunën e
Ylli i Chelsea: Edhe nëse Zidane më thërret mua nuk më intereson Në një intervistë për televizionin francez, mesfushori i Chelseat N’Golo Kante ia ka mbyllur derën kalimit të mundshëm n
Allegri e mbyll me Juventusin, në fund të sezonit vjen një francez Massimiliano Allegri ka vendosur të largohet nga Juventus këtë verë. Është Pierpaolo Marino, ish-drejtor sportiv i Na