999 rezultate për

francesku

Papa, apel të pasurve: Jetoni më thjesht, ndani me të varfrit Papa Françesku ka dhënë një mesazh të rendësishëm për Krishtlindje duke kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të b
Papa Françesku për vizitë në Maqedoni Kreu i Kishës katolike Papa Françesku në pranverë do të vijë për vizitë në Maqedoni, në kuadër të një mini-turneu ballka
A ka komplote të errëta për ta rrëzuar nga pushteti Papa Françeskun? Kaya Oakes/ Në muajin gusht, në një letër të botuar në Regjistrin Katolik Kombëtar, arqipeshkvi italian Karlo Maria Viga
Vizita e Papa Françeskut në K.Veriore, ëndërr e realizueshme Një udhëtim i Papa Françeskut në Korenë Veriore është “ëndërr që mund të realizohet” dhe do të ishte një hap gjigant në
Papa Françesku kundër mafiozëve: Nuk janë të krishterë “Nuk mund të besosh në Zot dhe të jesh njëkohësisht Mafioz”. Kjo është thirrja që Papa Françesku bën ne fjalimin e tij n
Papa Françesku ndryshon mësimet e besimit katolik: Dënimi me vdekje i papranueshëm Papa Françesku ka ndryshuar mësimet e besimit katolik për të kundërshtuar zyrtarisht dënimin me vdekje në të gjitha rret
Papa Françesku ngushëllon tifozët e Brazilit: Mos u mërzisni, vjen Botërori tjetër Eliminimi Brazilit nga Kupa e Botës, ka sjellë shumë reagime sidomos te skuadrat me të cilat brazilianët kanë rivalitet.
Rrëfeu mëkatet? Linda Rei takon Papa Françeskun (FOTO LAJM) Dashje pa dashje, Linda Rei është kthyer në një ndër personazhet më të komentuara në median online. Jeta e saj shkakt
S'bëri bujë si në Botëror, a ju kujtohet Papa Francesku kur bënte "shqiponjën" Diplomati Visar Zhiti sjell në kujtesë një moment kur Papa Françesku bëri me duar, simbolin shqiptar, të shqiponjës.
Papa Françesku kundër abortit selektiv: Racizëm me doreza të bardha "Abortimi i foshnjave të sëmura është racizëm". Kështu është shprehur sot Ati i Shenjtë gjatë takimit të zhvilluar në Va
Ndryshimet klimatike rrezikojnë të shkatërrojnë njerëzimin, thotë Papa Papa Françesku ka paralajmëruar se ndryshimet klimatike po rrezikojnë shkatërrimin e njerëzimit. Këtë shqetësim Papa
Papa: Ndryshimet klimatike rrezikojnë të shkatërrojnë njerëzimin Papa Francesku ka paralajmëruar se ndryshimet klimtatike po rrezikojnë shkatërrimin e njerëzimit. Këtë shqetësim Pap
Alarm për bombë në Vatikan Një alarm për bombë në një objekt në afërsi të selisë së shenjtë ka alarmuar forcat e sigurisë. Një bankë pranë Vatik
Haradinaj niset për në Vatikan Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është nisur për një vizitë në Vatikan. Lajmin e kanë konfirmuar nga zyra e
"Ferri nuk ekziston", Vatikani sqaron deklaratën e bujshme të Papa Françeskut Vatikani ka mohuar se Papa Françesku i ka thënë një gazetari të njohur italian se "nuk ka ferr". Citimi është bërë në
Papa Françesku kërkon falje për viktimat e abuzimeve seksuale Papa Françesku kërkoi sot falje për viktimat e abuzimeve seksuale, pas protestës së shkaktuar në Kili nga mbështetja e t
Papa Françesku kurorëzon martesën e parë në bordin e avionit papal Papa Françesku lidhi sot në martesë sipas riteve fetare një stjuardesë dhe një punonjës të kompanisë së fluturimit në bo
Incident në Kili, Papa Françesku goditet në fytyrë (VIDEO) Papa Francesku është goditur me një objekt që u hodh nga një person gjatë vizitës së tij në Kili. Gjatë ditës së parë
Sulmohen kishat para vizitës së Papa Françeskut në Kili Tre kisha në kryeqytetin Santiago, u sulmuan me bomba zjarri, ndërsa në disa fletushka të shpërndara, paralajmërohej se
Ja si i përgjigjet Zoran Zaev letrës së Papa Françeskut Kryeministri Zoran Zaev mori letër me mesazh të papa Françeskut me rastin e 1 janarit, Ditës Botërore të Paqes, festë e