999 rezultate për

france

Griezmann apo Mbappe? Deschamps tregon fituesin e "Topit të Artë" Trajneri i Francës, Didier Deschamps, padyshim që ka një meritë të madhe për punën e tij që në fund u shpërblye duke u k
Emigrantët çojnë kupën e botës, në Francë: “Liberté, Egalité, Mbappé!” “Liberté, Egalité, Mbappé!”. Slogani francez u rishkrua për të festuar golin fitues të 19-vjeçarit nga periferitë e Pari
Franca largohet nga Rusia, por reagimi i stafit të hoteli do ju emocionojë (VIDEO) Pas përfundimit të Kampionatit Botëror, Franca u largua nga Rusia me trofeun e Kupës së Botës. Por, skuadra e Francës
Mourinho "pajtohet" me Pogban pas Botërorit Jose Mourinho duke se është "pajtuar" me Paul Pogban pas mosvarrveshjeve që kanë pasur sezonin e kaluar te klubi i Manch
"Beyonce ia merr Naplonit mes Francës" (VIDEO) Diva botërore e muzikës, Beyonce dhe bashkëshorti i saj, reperi Jay-Z, po mbajnë së fundmi një tur koncertesh nëpër Euro
Këto janë formacionet fituese të Botërorit në 25 vitet e fundit (FOTO LAJM) Franca tashmë është kampionja më e re e Botërorit dhe u kurorzua përsëri pas 20 vitesh, pasi trofeu i fundit i takonte v
Kante njeriu i momentit në Francë, kjo ësht kënga që i këndojnë shokët e skuadrës (VIDEO) Pasi një ditë më parë u cilësua si një nga fituesit më të turpshëm të Kupës së Botës sot N’Golo Kante është kthyer në nj
VIP-at tanë takohen rastësisht në Francë, për një arsye të përbashkët Elvana Gjata, Ermal Mamaqi, Almeda Abazit dhe Tolga ndodhen që të gjithë në Nice të Francës. Arsyeja: Të ndjekin Beyo
Vuçiç dhe Macron takohen sot, flitet edhe për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka arritur në Paris ku sot do të takohet me homologun e tij francez, Emmanuel Mac
Varane "hajmalia" e Francës, shkruan histori Raphael Varane finalen e djeshme bëri një parqitje mjaftë të mirë kundër Kroacisë, duke ndihmuar skuadrën e tij të fitoj
Mbrojtësi shqiptar në formacionin më të keq të historisë së Botërorit (VIDEO) Gazeta britanike “The Telegraph” ka përzgjedhur formacionin më të keq të historisë së Botërorit. Çdo lojtar është mar
Ky është formacioni më i mirë i Botërorit (FOTO LAJM) Kupa e Botës ka një fitues dhe ajo është Franca e cila arriti të ngre lartë këtë trofe pas 20 vitesh. Pas përfundimit
Gjesti "heroik" i presidentit të Francës në dhomat e zhveshjes të Kroacisë Fitorja e Francës ndaj Kroacisë me rezultat 4-2, i ka rikthyer Kupën e Botës ekipit pas 20 vitesh pasi për herë të fundi
Tmerr, pas fitores Franca kthehet në arenë lufte me pasojë dy viktima (VIDEO) Fitorja e Kampionatit Botëror të Futbollit nga ana e Francës në përballje me Kroacinë, përveç festimeve ka sjellë edhe t
Casillas edhe Suarez kundër VAR-it: Goli i parë i Francës ishte i parregullt Vijojnë kritikat për gjyqtarin argjentinas Nesto Pitana. Kësaj here ka qenë portieri legjendar Iker Kasijas, i cili ka k
Presidenti i Francës përshendet lojtarët e Kroacisë në dhomat e zhveshjes (FOTO LAJM) Presidenti i Francës, Emanuel Macron, përveç përgëzimit të bashkëkombësve të tij për fitimin e Kupës së Botës, është nda
Shikoni si është festuar fitorja e Francës në Tiranë (FOTO LAJM) Shumica e shqiptarëve sot kanë qenë tifozë të Kroacisë në finalen e kampionatit Botëror të futbollit që u zhvillua në Ru
Miliona euro për Francën, kjo është shuma që FIFA i jep kampiones së Botës Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga in
Kylian Mbappe fiton çmimin si lojtari më i ri i Kupës së Botës Kylian Mbappe është shpallur Lojtari më i mirë i Ri i Kupës së Botës 2018 në Rusi, duke i ndihmuar Francës ta fitojë tit
Shpërthen festa anë e mbanë Francës (VIDEO) Franca është fituesja e Kupës së Botës "Rusia 2018", ku mposhti Kroacinë me shifrat e përgjithshme 4-2 në "Luzhniki Stad