999 rezultate për

franca

Po kthehej nga Franca, helikopteri i ushtrisë shqiptare pëson avari në fluturim Është një imazh që do të mbetet i ngulitur në kujtesën e shumëkujt në zonë. Një fushë me var, panorama e shkëlqyeshme e
Franca nxjerr "listën e kuqe", këto 16 shtete konsiderohen të rezikshëm Kryeministri francez Jean Castex njoftoi se depistimi (screening test-hetimi i popullatës) do të jetë i detyrueshëm për
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Vrasje dhe rrëmbime, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy shqiptarët Dy shqiptarë janë ekstraduar nga Italia dhe Franca drejt Shqipërisë. Shtetasi Dritan Karaj ishte shpallur ne kërkim n
Gjermania dhe Franca hapin kufijtë, kur do të lejohen shqiptarët të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së Gjermania dhe Franca rihapin kufijtë, ndërsa Evropa po del dalëngadalë nga bllokimi. Spanja do të rihapë kufijtë më 2
Hapen kufijtë e Evropës, por Ballkani perëndimor duhet të presë Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë kufi
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershë
Erdhi nga Franca për gruan shtatzënë, çfarë ndodhi me djalin që parakaloi kreun e Policisë Emisioni investigativ “Stop” është ndalur së fundmi në Shkodër për problemin e qytetarit Oltion Shpendi, i cili ka shtet
Franca mund të shesë pikturën ''Mona Lisa'' për të shpëtuar ekonominë nga kriza Franca duhet të shesë pikturën e famshme “Mona Lisa” për 50 miliardë euro, për të shpëtuar ekonominë nga kriza e koronav
Franca drejt shërimit, vetëm 80 viktima 24 orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit në Francë u regjistruan 80 viktima të reja, duke shënuar numrin më të ulët të rasteve ditore pr
DW: "Sekretet" në menaxhimin e krizës së koronavirusit nga Gjermania dhe Franca Gjermania është sërish një hap përpara Francës, këtë herë në përballimin e Covid-19. Auron Dodi analizon faktorët e përp
Lajm i mirë: Franca nis të marrë frymë, 389 viktima 24 orët e fundit Franca ka regjistruar 389 jetë të humbura në 24 orët e fundit, duke e çuar në 22,245, numrin e përgjithshëm të të vdekur
Franca regjistron 20 mijë jetë të humbura nga koronavirusi Me 547 vdekjet e regjistruara gjatë orëve të fundit, totali i viktimave në Francë ka arritur në shifrën 20,265. Po gj
Franca "gjymtohet" nga koronavirusi, regjistrohen 1.438 viktima brenda 24 orëve Franca ka shënuar një ditë tragjike, pasi 1 mijë e 438 pacientë ndërruan jetë vetëm në 24 orët e fundit prej COVID-19.
Franca thyen rekordin e zi: 1417 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit Franca po përjeton ditët më të vështira për shkak të pandemisë së COVID-19, i cili në 24 orë ka kaluar 1000 viktima.
Bilance lufte nga Franca: 833 viktima në 24 orët e fundit Ditën e sotme Franca ka regjistruar shifra tronditëse nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 833
Franca më keq se Italia, në 24 orë e fundit janë shënuar 1 053 viktima Një lajm i trishtë vjen nga Franca. Vetëm në 24 orët e fundit në Francë janë shënuar 1.053 viktima. Duke bërë që numr
Franca thyen rekordin e zi të Italisë: 1 120 nga COVID-19 në 24 orët e fundit! Franca ka thye rekordin e zi te vendosur nga Italia. Vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 1.120 njerëz që kanë hu
Shifra tragjike edhe nga Franca, sa njerëz ka vrarë në 24 orë COVID-19 Franca ka raportuar sot 499 viktima të reja nga koronavirusi. Kjo ishte shifra më e lartë e vdekjeve brenda 24 orëve