999 rezultate për

foto-galerine

Ja 9 vendet ku njerëzit nuk sëmuren (FOTO LAJM) Ekzistojnë 9 vende në botë, ku përhapja e sëmundjeve më të zakonshme është shumë e ulët. Por kjo i ka arsyet e saja.
15 shqiptarët më të famshëm në botë (FOTO LAJM) Shqiptarët janë një popull i vogël, por me histori të madhe dhe me personalitete që kanë shenjuar jo vetëm historinë e v
Top 10 futbollistët me look-un më ekstravagant (FOTO LAJM) Nga Paul Pogba te braziliani Neymar, nga Lionel Messi te bashkekombasi i tij Mauro Icardi... ne foto-galerine e mesip
Krahasimi / Ja forca ushtarake e Arabisë dhe Iranit (FOTO LAJM) Pas ekzekutimit te klerikut shiit Al-Nimr marredheniet mes Arabise Saudite dhe Iranit jane shtuar se tepermi, aq sa te g
Krahasimi / Ja forca ushtarake e Serbisë dhe e Kroacisë (FOTO LAJM) Te gjithe e njohim rivalitetin e ashper mes Serbise dhe Kroacise, dy shtete qe kane luftuar ashper me njeri-tjetrin dhe
Si kanë qenë fëmijë Fevziu, Gjebrea, Mamaqi... (FOTO LAJM) I shohim çdo ditë në televizione, gazeta, portale dhe rrjete sociale. Dimë thuajse çdo gjë për aktivitetin e tyre profes
Top 10 makinat që çdo burrë do ëndërronte (FOTO LAJM) Të gjithë e njohim pasionin e shqiptarëve për makina dhe kryesisht ato të shpejta. Edhe pse jo në kushte shumë të mira e
Disa prej super-makinave të VIP-ave shqiptarë (FOTO LAJM) Të jesh i famshëm dhe të mos bësh jetë lukzose, kjo sikur nuk shkon. Personazhet e njohur shqiptarë, përfshirë këtu mode
Top 10 tifozet më të bukura të Inter-Juve (FOTO LAJM) Këtë të dielë luhet derbi i Italisë, Inter-Juventus. Sfida që mban para ekranit miliona tifozë në të gjithë botën nuik l
Çfarë ndodhi sot në Kuvendin e Kosovës përmes 30 fotografive (FOTO LAJM) Vazhdon kaosi në Kuvendin e Kosovës. Opozita, pavarësisht se deputetët iu nënshtruan një kontrolle të rreptë të policis
7 perlat e Kosovës që duhen vizituar (FOTO LAJM) Kosova shquhet për pasuri dhe bukuri natyrore, prandaj ka shumë vende që duhet vizituar, shkruan Telegrafi. Më sipër
Ja 10 besëtytnitë që besohen ende nga shqiptarët (FOTO LAJM) Besëtytnitë janë pjesë e kulturës dhe traditës të çdo populli, por tek shqiptarët duket se janë më të theksuara. Por,
Danimarka Kuq e Zi (FOTO LAJM) Edhe pak orë na ndajnë nga ndeshja Danimarkë-Shqipëri dhe kryeqyteti danez është ngjyrosur kuqezi. Në foto-galerinë e
Top 10 rikthimet më të bujshme te Milani (FOTO LAJM) Nga Arrigo Sacchi te Leonardo, për të përfunduar te Kaka, Matri dhe sot Mario Balotelli. Janë të shumtë futbollistët
Top 20 mbretërit e Twitterit në Serie A (FOTO LAJM) Futbolli modern nuk luhet vetëm në fushën e gjelbërt, por edhe jashtë saj. Këtë e kanë kuptuar edhe vetë futbollistët, t
Ku kanë pushuar dhe ku po pushojnë VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Në një verë kaq të nxehtë, ku në disa ditë termometri i kaloi 40 gradë celcius, shpëtimi i vetëm ka qënë plazhi. Kët
Çiftet shqiptare më në zë të 2015-ës (FOTO LAJM) Ky vit mund të konsiderohet me shumë fat për këngëtarët Sinan Hoxha, Getoar Selimi dhe Blero pasi që të tre kanë gjetur
Ja si përgjaken shqiptarët në shtëpinë e tyre, MPB hesht (FOTO LAJM) Tërbimi i "Komitëve" pas ndeshjes Vardar-Shkupi duket se ka qënë shumë i madh. Pas barazimit mes dy skuadrave ultrasit e
Top 10 futbollistët me modelin më të çuditshëm të flokëve (FOTO LAJM) Kreshtë, ngjyra të ndryshme dhe prerje të çuditshme. për shumë futbollistë të famshëm modeli i flokëve është shumë i rën
"Kali i Shemes" dhe BDI-ja bëhen hit në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Kanë kaluar disa ditë nga "bomba 38" e Zotan Zaev, por mesa duket shqiptarët nuk do ta harrojnë lehtë. Përgjimet lidhesh