TRONDITËSE/ Lushnje, djali godet më sëpatë babain
999 rezultate për

foshnjore

Rritet niveli i vdekshmërisë foshnjore në Shqipëri Për herë të parë pas shumë vitesh, niveli i vdekshmërisë foshnjore ka njohur rritje në vendin tonë. Sipas INSTAT, nga
Alarmante! Shqipëria e dyta në Ballkan për vdekshmërinë foshnjore Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të ren
Rritet numri i vdekjeve foshnjore në Maqedoni Maqedonia ka shënuar një rritje të numrit të vdekjeve foshnjore, e cila sipas raportit më të fundit, ka ardhur për Shkak
Ja si të shpëtoni të voglin tuaj nga "Vdekja foshnjore" Shumë prindër nuk e dinë metodën se si ta vënë beben e tyre në gjumë dhe kjo mund të shkaktojë rreth 300 vdekje në vit.
Bie numri i vdekshmërisë foshnjore në Kosovë Statistikat zyrtare nga Klinika e Neonatologjisë në QKUK flasin për ulje të konsiderueshme të vdekshmërisë foshnjore në
Vdekshmëri e lartë foshnjore në Tetovë Mjekët e qytetit të Tetovës kanë heshtur për vdekjen e 100 foshnjave shqiptare gjatë vitit të fundit. Agjencia e lajm
Shqipëria me vdekshmërinë foshnjore më të lartë në rajon Shqipëria së bashku me Rumaninë, Turqinë dhe Bullgarinë klasifikohen ndër vendet me vdekshmërinë më të lartë të fëmijëve
Vdekja foshnjore, rritet kur fëmijët flenë me prindërit Sipas një studimi, foshnjat të cilat flenë në të njëjtin shtrat me prindërit e tyre janë pesë herë më të rrezikuar të vd
Investimet në maternitete kanë ndikuar në uljen e vdekshmërisë foshnjore Në Tiranë u mbajt sot kongresi i gjashtë i shoqatës Perinatale, aktivitet i ciliu përshëndet edhe nga ministri i Shënde
Rritet vdekshmëria foshnjore Sipas Entit Shtetëror të Statistikave, numri i fëmijëve të lindur në Maqedoni çdo ditë e më shumë shkon duke u zvogëluar
Çifti Buffon spot kundër vdekjeve foshnjore (VIDEO) "Nuk duam të mbërrijmë në zero". Fillon kështu video-apeli i çiftit Gigi Buffon dhe Alena Serenova në mbështetje të fush
Rama: Shëndetësia, qamet i zi Kryetari i PS-së Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Berisha në mbledhjen e sotme të Task Forcës, ku
Shqipëria me vdekshmëri foshnjore të ulët Kryeministri Sali Berisha e ka rënditur Shqipërinë si një nga vendet me vdekshmërinë foshnjore më të vogël në rajon duke