999 rezultate për

foshnjave

Dalin analizat tronditëse, dy foshnjet në Berat u asfiksuan nga batanija e gjumit Ka dalë analiza e dy fëmijëve binjakë në Berat të cilët humbën jetë në mënyrë të mistershme. Sipas analizave baktereo
Në këto 3 qytete në Shqipëri lindin më shumë fëmijë me anomali Prevalenca e foshnjave që linden me defekt në vitin 2017 ishte 14 bebe për 1000 lindje të gjalla. Një studim i kufizuar
Nëna e dy foshnjave tregon me lot në sy momentin kur i gjeti pa jetë Një ditë pas ngjarjes tragjike të vdekjes së papritur të dy foshnjeve 5-muajshe, ngjarje kjo që tronditi qytetin e Berat
Vdekja e dy foshnjave, çfarë ndodhi me binjakët në Berat Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Berat ku dy foshnja kanë gjetur vdekjen. Dy binjakët sipas drejtoresh
Për një arsye të pabesueshme, ju duhet të mbani fotografinë e një fëmije në portofol Ne vëmë bast që juve as ju kishte shkuar ndonjëherë mendja për këtë gjë…Gjyshërit krenarë veçanërisht duan të mbajnë fot
E RËNDË/ Zjarr në maternitet, flakët u marrin jetën 8 foshnjave Një tragjedi e vërtetë ndodhi në repartin e maternitetit të spitalit Bachir Benacer ad el-Oued në Algjeri, ku një zjarr
Gjenden trupat e pajetë të foshnjave, mësoni shkakun Autoritetet e Kenias kanë njoftuar se trupat e dy foshnjave, të cilat besohet se janë binjake, janë gjetur gjatë procesi
Pse nuk duhet që t’i jepni kurrë ujë foshnjave Prindërve të të porsalindurve u këshillohet të mos u japin bebeve ujë sepse mund ta pësojnë edhe me vdekje. Ndonëse u
Zbulimi i rëndësishëm mund të shpëtojë jetët e foshnjave që lindin para kohe Fëmijët që lindin para kohë fatkeqsisht shpeshherë humbin jetën dhe nuk ia dalin të mbijetojnë. Por një studimi i ri
Alarmante, kaq foshnje janë braktisur në Kosovë Në dhjetëmujorin e parë të këtij viti në Klinikën e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, janë br
Ngjarja e tmerrshme që hodhi dritë mbi skandalin në SHBA Një mami, e cila quhej Yu fen Wang dhe jetonte në Qweens, punonte në një klinikë private, e cila mundësonte shërbime për
Eksperimenti me gratë shtatzëna shkakton vdekjen e 11 foshnjave Të paktën 11 bebe kanë humbur jetën pasi nënat e tyre morën viagra si pjesë e një eksperimenti mjekësor në Holandë.
Vrau 8 foshnje dhe synonte të vriste të tjerë, arrestohet punonjësja e maternitetit Një punonjëse e kujdesit shëndetësor është arrestuar me dyshimin për vrasjen e tetë foshnjave dhe përpjekjen për të vrar
Braktisja e fëmijëve të porsalindur në rritje Pesë foshnja janë braktisur gjatë pesë mujorit të parë të vitit 2018. Kështu bëjnë të ditur në Klinikën e Naonatologjisë
Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të lindura par
Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave, ministria jep shkaqet Shifra alarmante të vdekshmërisë së foshnjave edhe gjatë këtij viti në Maqedoni. Gjatë tre muajve të parë të 2018-tës në
Emrat më të njohur të foshnjave gjatë këtij viti Jemi në fund të muajit mars, por mijëra e mijëra foshnje kanë lindur këtë vit, shkruan Daily Mirror. Ekspertët kanë z
Gjidhënia redukton për 15 vjet infarktin e zemrës Të ushqyerit e foshnjave me gji, nuk iu bën mirë vetëm foshnjave por ajo redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës tek gr
Prindërit publikojnë foton që po i prek të gjithë! (FOTO LAJM) Një çift nga Alabama u bënë prindër të gjashtë foshnjave të quajtura Rivers, Rayne, Raëlings, Blu, Tag dhe Layke, që erd
Maqedoni, vdekshmëria e lartë e foshnjave vë në alarm institucionet Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë ka paralajmëruar një varg masash, përmes së cilave synohet të ulet numri i vdekje