999 rezultate për

foshnja

Shpërthen koronavirusi te foshnjat, infektohen 85 bebe disa muajshe Tetëdhjetë e pesë foshnje nën moshën 1 vjeçare kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në një qark të Teksasit. Në qarkun
Nëna e tij po lufton për jetën, infektohet me COVID-19 foshnja në Fier I infektuari më i ri në moshë në Shqipëri gjendet në Fier, një foshnje vetëm 1 vjec. Një foshnje 1 vjec ka rezultuar
Foshnja një muajshe nga Kosova mposht koronavirusin Foshnja, e cila ishte e para e infektuar me Covid-19 në Kosovë, është liruar nga Klinika e Neonatologjisë. Gjendja shënd
Regjistrohet rasti i parë pozitiv me COVID-19 te të porsalindurit në Kosovë, ja si është foshnja Shoqata e Neonatologeve në Kosovë ka raportuar për rastin e parë me koronavirus te të porsalindurit. Në një njoftim n
E lajmëron Manastirliu: Vetëm 2 muajsh, foshnja e parë e shtruar te Infektivi Ministrja Manastirliu ka deklaruar se në spitalin e Infektivit gjendet e shtruar një nënë me një fëmijë 2 muajsh. Sa
Makinat bëhen përshesh, plagosen burrë e grua dhe foshnja 2 muajsh Burre e grua dhe foshnja e tyre dy muajsh janë plagosur pasi makina me te cilen udhetonin u perplas me nje tjeter automj
Studimi: Koronavirusi nuk transmetohet nga nëna tek foshnjat Nënat e dyshuara pozitive me COVID-19 duhet të ushqejnë me gji bebet e tyre dhe të mos ndahen prej tyre përveç në rastet
Dalin analizat tronditëse, dy foshnjet në Berat u asfiksuan nga batanija e gjumit Ka dalë analiza e dy fëmijëve binjakë në Berat të cilët humbën jetë në mënyrë të mistershme. Sipas analizave baktereo
Foshnja 4 muajshe fiton betejën me COVID 19, priten rezultatet e nënës Klinika Infektive në Shkup ka reaguar pas kritikave kritikat nga nëna e foshnjës katër muajshe që u infektua me koronavi
Flet nëna e foshnjës së infektuar: 15 ditë në spital, mjekët nuk na tregojnë rezultatet Aleksandra Angellova, nëna e foshnjës katërmuajshe që uinfektua nga koronavirusi në Shkup, ka reaguar në facebook për ku
Foshnja katër muajshe në Turqi fiton betejën kundër COVID-19 Një foshnjë katër muajshe në Turqi është shëruar nga koronavirusi, COVID-19. Spitali i Universitetit Bezmialem të Va
Shikoni se si mjekët mbrojnë foshnjat e porsalindura nga koronavirusi Koronavirusi mund të jetë më i rrezikshëm për të moshuarit, por lajmet që vijnë çdo ditë nga e gjithë bota tregojnë se e
Humb jetën foshnja 6 muajshe, viktima më e re e koronavirusit Një lajm shumë i keq është bërë i ditur nga Guvernatori i Connecticut Ned Lamont. Ky i fundit konfirmoi ditën e djesh
COVID-19 i shkaktoi temperaturë të lartë, vdes gjatë lindjes nëna e foshnja në Spanjë Një grua shtatzënë 37 vjeçe gjeti vdekjen në Spanjë pas një lindje urgjente me operacion, pasi rezultoi pozitive me COVI
Viktima më e re nga koronavirusi, foshnja vdes ende pa bërë 1 vjeç Viktima më e re nga koronavirusi është një foshnje në SHBA, e cila ka ndërruar pa mbushur 1 vjeç. "Asnjëherë nuk ka p
"Ky është rasti juaj", foshnja 9 muajshe preket nga koronavirusi Një foshnjë nëntë muajshe është diagnostikuar me koronavirus në Britaninë e Madhe. Sipas mediave të huaja, ifoshnja Cass
U infektua me koronavirus pas pak lindjes, shërohet plotësisht foshnja Një i porsalindur në Londër, që ishte personi më i ri i infektuar me koronavirus është më në fund jashtë rrezikut për je
Mrekulli! Foshnja e infektuar mposht Koronavirusin pa asnjë mjekim Një foshnjë e infektuar nga koronavirusi, pasi e ëma ishte e infektuar, ka arritur të shërohet. Pa marrë asnjë mjekim
Në këto 3 qytete në Shqipëri lindin më shumë fëmijë me anomali Prevalenca e foshnjave që linden me defekt në vitin 2017 ishte 14 bebe për 1000 lindje të gjalla. Një studim i kufizuar
Ngjarje tragjike në familjen shqiptare, foshnja 2 muajshe vdes para prindërve Një aksident i rëndë rrugor mes tre makinash ka shkaktuar vdekjen e një foshnje 2 muajshe. Ngjarja tragjike ndodhi më