999 rezultate për

forumit

Delawie-prokurorëve: Punoni më shumë dhe merreni respektin e merituar Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie është shprehur i shqetësuar në lidhje me rritjen
Drilon Lleshi, kryetar i Forumit rinor të BDI-së në Dibër (FOTO LAJM) Forumi rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim, Dega Dibër, mbrëmjen e djeshme mbajti Kuvendin Zgjedhor ku zgjodhi org
Zëdhënësja e PD e merr me sportivitet humbjen, ia merr valles me këngën e Berishës (VIDEO) Ka qënë një garë e fortë ajo për kreun e Forumit Rinor të PD-së, por Oriela Nebijaj e ka marë me mjaft sportivitet humbj
Artan Fejzuli, kryetar i Forumit Rinor Gostivar (FOTO LAJM) Me organizimin e natës solemne është përmbyllur manifestimi “Java Rinore”, ku dhe u bë pranim-dorëzimi i mandateve të kr
Xhaçka: Kongresi i PS-së, 50 % do jenë femra Në një mbledhje të Forumit të Gruas Socialiste, deputetja Olta Xhaçka bëri thirrje për anëtarësim të grave dhe vajzave n
Veseli: Të ndryshojë qasja e BE-së ndaj Ballkanit (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë debatit në panelin e Forumit të 25-të ekonomik, që po
Mustafa pjesë e Forumit të Unionit të Studentëve dhe të Rinjve të Diasporës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ishte pjesë e Forumit për krijimin e Unionit të Studentëve dhe të Rin
Janjiç: Dialogu me Mustafën më sfidues se me Thaçin Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike në Beograd, Dushan Janjiç, thotë se Mustafa është negociues serioz dhe se,
Kodheli: PD shpif, s’jemi pjesë e forumit të Euro-Azisë Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka mohuar të gjitha zërat se Shqipëria është pjesë e samitit të Euro-Azisë në Milano
Rama në Forumin Ekonomik Botëror në Kinë Kryeministri Edi Rama merr pjesë sot në punimet e Forumit Ekonomik Botëror që mbahet në Tianjin. Kreu i qeverisë shqipta
Nishani në Austri, merr pjesë në Forumin Europian Alpbach Me ftesë të Presidentit Federal të Austrisë, Heiz Fischer dhe Presidentit të Forumit Europian Alpbach Franz Fischler, Pr
Ali Pajaziti zgjidhet president i Forumit Ballkanik të Sociologjisë Para disa ditëve në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë (UEJL) dhe në Institutin për Hulumtime Sociologjike dhe
Parada LGBT-ve, policia refuzon tubimin e Forumit Mysliman Komuniteti LGBT (lesbike, gay, biseksual, transgjinor) zhvillon sot një paradë me qëllim mbrojtjen e të drejtave të komu
Gratë e LDK-së mysafire te Doris Pack në PE Eurodeputetja gjermane Doris Pack, dhe njëkohësisht kryetare e Forumit të Gruas të Partisë Popullore Evropiane, ka ftuar
Hapet shtabi i Forumit Rinor të BDI në Tetovë Është hapur në prani të shumë të rinjve tetovar shtabi i Forumit Rinor të BDI-së. Po ashtu, është hapur edhe shtabi i Fo
Jahjaga kërkon njohjen nga Maroko Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi sot një takim me drejtorin e Forumit Botëror Ekonomik Islamik, Tun Musa
Analizohet funsionimi i shoqatës "Vatra" Në prag të shënimit të 8 Vjetorit të themelimit të shoqatës “Vatra”, sot është mbajtur takimi i përjavshëm i kryesisë së
Ivanov pjesëmerrës në konferencën për liri dhe demokraci Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov të premten do të marrë pjesë në diskutimin për bashkimin e Evropës,
Berisha gjen kohën për të dëfryer me të rinjtë (FOTO-LAJM) Edhe pse ka pasur një axhendë të ngjeshur takimesh gjatë ditës së djeshme, kryeministri Berisha ka gjetur kohën të defre
Prezenca e OSBE ndihmon të rinjtë me aftësi të kufizuar Prezenca e OSBE-së në Shqipëri përmbylli më 30 janar 2013 një projekt që synonte të ndihmonte të rinjtë me aftësi të kuf