999 rezultate për

fortĂ

Si t’i pĂ«rdorni gjethet e manaferrĂ«s pĂ«r zemĂ«r dhe kocka tĂ« forta Manaferra, me shijen e Ă«mbĂ«l dhe pakĂ«z tĂ« thartĂ« Ă«shtĂ« njĂ« frut pylli plot pĂ«rfitime shĂ«ndetsore. Manaferrat shqiptare
Detaje e forta për gomonen e kapur sot në brigjet greke Një tjetër gomone me shpejtësi të lartë u kap sot nga autoritetet greke. Sipas "Kathimerini" bëhet fjalë për gomonen e d
"Përgatituni për zgjedhje", zbardhen porositë e forta të Bashës për Kolegjin e Kryetarëve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar Kolegjit të Kryetarëve që të punojnë si të ketë zgjedhje nesër
Haradinaj: Suhareka 100% mĂ« e forta nĂ« KosovĂ« Kryeministri nĂ« detyrĂ«, Ramush Haradinaj, ka marrĂ« pjesĂ« nĂ« ngjarjen“Festari 2019” nĂ« komunĂ«n e SuharekĂ«s. Aty, Harad
"Qamet" në Fier, rrebeshi me erëra të forta pushtojnë qytetin (VIDEO) Ashtu siç ishte parashikuar, vendi është përfshirë ngë rrebeshe shiu në qytete të ndryshme, megjithatë duket se situata
Binjaket ruse, nën kritika të forta pasi tallën një të pastrehë (FOTO LAJM) Binjaket seksi nga Rusia të cilat u bënë të njohura pak kohë më parë pas deklaratës së kërkonin burrë të përbashkët, jan
Goditi me sende të forta nënë e bijë, në pranga 27-vjeçari Kapet dhe shoqërohet në Polici për veprime të mëtejshme autori i ngjarjes në Gumenicë të Selenicës për të cilin mësohet
Meta me prova të forta nesër në Kuvend përballë Komisionit Hetimor Ora 09 e 59 e ditës së nesërme do të shënojë edhe kulmin kur Presidenti i Republikës Ilir Meta do të trokasë në derën e
Thonj me xhel? Arsyet e forta pse duhet ti thoni jo Mbjellja e thonjve përveç që nuk është higjienike, ajo mund të ketë edhe pasoja të tjera për shëndetin tuaj. Megjithë
Shiu pushton Shqipërinë, zonat ku do të ketë shtrëngata të forta Kur vendi është përfshirë nga mot tipik i stinës së vjeshtës, Instituti i Gjeoshkenave njofton se do të ketë vreshje të
Rikthehet “Big Brother”? Arbana Osmani ngre dyshime tĂ« forta (FOTO LAJM) Prej disa kohĂ«sh pĂ«rflitet se nĂ« ekran do tĂ« rikthehet emisioni qĂ« ka bĂ«rĂ« namin, “Big Brother Albania”. Sipas disa b
Vapa po ik bashkë me gushtin, reshje shiu dhe stuhi të forta na presin I nxehti përvëlues na ka shoqëruar përgjatë 2 muajve të fundit ku temperatuarat kanë shënuar mbi 40 gradë. E e gjitha
Konsumoni sa më pak këtë pije për të parandluar dhimbjet e forta të migrenës Një ndër faktorët që mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës është konsumi i tepruar i kafes. Studiuesit theksojnë se më
Gruaja e dhunuar nga nipi i deputetit, KSHH ka nxjerrë përfundime të forta Komisioni Shqiptar i Helsinkit ka nxjerrë përfundime të forta lidhur me dhunën barbare të ushtruar ndaj një gruaje në am
Zyrtari i lartĂ« amerikan: Kemi dĂ«shmi tĂ« forta pĂ«r korrupsionin e Dakos! Nuk po mbĂ«shtesim RamĂ«n NĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r ZĂ«rin e AmerikĂ«s, Matthew Palmer, ZĂ«vendĂ«sndihmĂ«s Sekretar i Shtetit pĂ«r Çështjet e EvropĂ«s dhe Eu
Kjo pjesë Kosovës përfshihet nga shit dhe era të forta Shi i madh ka rënë pasditen e sotme në Podujevë. Në foto shihen pamjet e erërave të forta dhe shiut në këtë pjesë.
Goditën me sende të forta 43-vjeçarin, arrestohen 3 persona Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi ishin shpallur në kërkim për disa vepra penale. Policia thotë se në pran
Stuhitë e forta nuk mungojnë edhe në qytetin e Bilishtit (VIDEO) Përveç qyteteve në Shqipërinë qëndrore ku stuhitë dhe shiu i dendur ka shkaktuar dëme materiele ku Albeu.com mëson se në
Stuhia paralizon Shqipërinë qendrore, shi, rrufe dhe erëra të forta Një stuhi e fortë ka përfshirë aktualisht qytetet e Shqipërisë qendrore duke shkaktuar probleme me furnizimin me energji
Si të mbrohemi nga rrezet e forta të diellit Edhe në qoftë se nuk shkojmë në plazh, vera është një kohë kur është e nevojshme të merren disa masa paraprake kundër di