999 rezultate për

formularit

Vjen njoftimi për maturantët, kur hapet portali për plotësimin e formularit Të gjithë maturantët, të cilët nuk kanë aplikuar me formularin A1/A1Z kanë mundësi të plotësojnë formularin online dhe d
Rama e ka seriozisht, KQZ nis zëvendësimin e 57 deputetëve të opozitës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për zëvendësimin e 57 deputëteve të dorëhequr pas kërkesës së shkuar atje
Nuk deklaroi problemet me drejtësinë në Itali, në shqyrtim deputeti i LSi-së Duket se një nga ish-deputetët e LSI do të përballet njëherë me ligjin pas akuzave për falsifikim të formularëve. Gjy
Ambasada amerikane bën paralajmërimin për vizat: Kujdes! Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzimet e nevojshme për qytetarët shqiptar që kanë ndërmend të aplikojnë për një
Del formulari A2 për maturën, si të veproni dhe datat e aplikimit Ndërkohë që maturantët kandidatë për në universitete po bëjnë përllogaritjet e notave që kanë marrë për të kapur degën q
Dashamir Tahiri kërkesë në KQZ për korigjimin e formularit të vetëdeklarimit (FOTO LAJM) Deputeti Dashamir Tahiri, pjesë e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ka dorëzuar sot një kërkesë në KQZ për kori
Ja formulari i dekriminalizmit (FOTO) Partia Socialiste për të gjitha mediat ka shpërndarë formularin e Dekriminalizimit. Fotot tregojnë modelin e formular
Kandidatët fitues të formularit A3 që nuk janë regjistruar në kohë, ja afati Ministria e Arsimit dhe Sportit, njofton të gjithë kandidatët fitues të raundit të dytë, për studime universitare në cik
Maturantët nga sot mund të plotësojnë formularin A2 Të gjithë maturantët e Maturës Shtetërore 2015, duke nisur nga sot mund të plotësojnë formularin A2 për përzgjedhjen e p
Nis hedhja e pikëve mesatare të maturantëve në portalin e Maturës Shtetërore Nga dita e sotme, deri në 22 korrik ora 16:30, nga personeli drejtues i shkollave të mesme të vendit, zhvillohet procesi
Hapen aplikimet për në universitete Agjencia Kombëtare e Provimeve ka afishuar faturën që duhet të paguajnë maturantët që do t’i nënshtrohet fazës së konkur
Përmbajtje “mashtruese” e formularit të AKI-së me mbi 200 pyetje Agjencia e Inteligjencës së Kosovës shumë shpejt mund të mos bëjë më verifikimin e sigurisë për zyrtarët e institucionev
Matura Shtetërore, datat e plotësimit të formularit A1 Ministria e Arsimit ka publikuar dhe datat e aplikimit online të formularëve të Maturës Shtetërore. Pasditen e sotme, kj
Universitetet, ja kuotat e lira për të gjitha degët Në Universitetin e Tiranës janë rreth 700 vende të lira që mund të shfrytëzohen nga kandidatët. Në Drejtësi numri i vend
Formulari A3, mundësia e fundit për kandidatët për në universitet Plotësimi i formularit A3 do të jetë mundësia e fundit e pranimeve në institucionet e arsimit të lartë. Ndryshe nga sa k
MASH shtyn afatin e plotësimit të Formularit A2 Ministria e Arsimit shtyn për në datën 5 gusht, datën e fundit të aplikimeve për në shkollat e larta duke i dhënë më shu
Studimet e larta, ja udhëzimet për plotësimin e formularit A2 Ministria e Arsimit publikon udhëzimin e plotë me të gjitha detajet për plotësimin e formularit A2, për maturantët që du
Universitetet, MASH publikon të shtunën udhëzimin për plotësimin e formularit A2 Aplikimi për në universitet do të nisë javën e ardhshme. Ministria e Arsimit do të publikojë të shtunën udhëzimin për pl
Pas 20 korrikut nis plotësimi i formularit A2 Formulari A2 do të nisë të plotësohet nga maturantët pas datës 20 korrik. Agjencia Kombëtare e Provimeve bën me dije se
Plotësimi i formularit A1 dhe A1Z, afati deri më 20 mars Data 20 mars është vendosur si afati i fundit i plotësimit të formularëve A1 dhe A1Z, për kandidatët që përfundojnë ma