999 rezultate për

formularin

CV-ja skandaloze: Zbulohet deputeti që la nam me vetëdeklarimin (FOTO LAJM) CV-ja e një deputeti të ri të Kuvendit të Shqipërisë është bërë objekt gallatë në rrjetet sociale. Në pjesën e eksperien
Vetëm pak ditë pasi mori mandatin e deputetit rrezikon ta humbasë, arsyeja? Pasi u betua këtë javë në Parlament, kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri është një ndër
Vijojnë ikjet nga LSI, kjo është deputetja e re që dorëzon formularin në KQZ Një tjetë emër i shtohet listë së formularit të dekriminalizimit në KQZ për të marrë mandatin e deputetit. Suzana To
Edhe një kandidate nuk pyet Kryemadhin, merr mandatin e deputetes (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka dorëzuar formularin e vetëdeklarimit në Komisionin Qëndror Zgjedhor Enada Koçiraj, një kandidate për de
Shtohen "tradhtarët" e PD dhe LSI, 5 kandidatë gati për të marrë mandatin "Nuk ka për t'ju falur asnjëri, tradhtarë". Kështu u shpreh kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemad
I dënuar dhe këngëtar, kush është deputeti i ri Ylli Shehu (FOTO & VIDEO) Djegia e mandateve të opozitës i ka hapur rrugë rikthimit në Parlament të kandidatëve, të cilët nuk fituan mandat në zgj
Ambasada njofton ata që nuk e kanë plotësuar llotarinë amerikane: Bëni kujdes Kur ka mbetur edhe një vetëm një javë për të aplikuar për Lotarinë Amerikane, ambasada e SHBA në Tiranë ka përsëritur:
Ambasada e SHBA-së jep njoftimin e rëndësishëm për lotarinë, mos e bëni këtë gabim (VIDEO) Edhe pse kanë kaluar disa ditë që nga hapja e aplikimeve për Lotarinë Amerikane, Ambasada e USA në Tiranë ka dhënë sot n
Sqarim për aplikantët e Lotarisë Amerikane: Si veprohet kur dalin rezultatet Rreth datës 15 Maj, informacioni lidhur me statusin e aplikimeve për llotarisë amerikane (Diversity visa E-DV) në web, ë
Vettingu i gjyqtarëve dhe prokurorëve, KPK kërkon ndihmën e qytetarëve Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ka nisur procesin e vettingut për gjyqtarët dhe prokurorët në Republikën e Shq
Shefi i ri i SHISH me dy emra, zbardhet formulari i dekriminalizimit Sot ka dhënë dorëheqjen Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika. Mësohet se Kreu i ri i SHISH do
Akuzohet për krime në Itali, ç’ka deklaruar Rakipi në formularin e dekriminalizimit Ditën e sotme Partia Demokratike akuzoi deputetin e PDIU-së Aqif Rakipi për përfshirje kriminale në Itali dhe për këtë k
Verifikimi i formularëve nga KQZ, 3 anëtarët braktisin mbledhjen KQZ është mbledhur prej orës 14:00, për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 deputet
Gjyqtari i Kushtetueses nuk dorëzon formularin e pasurisë: Unë e kam mbyllur karrierën Ndër emrat e gjyqtarëve të cilët sot nuk e kanë dorëzuar formularin për Vettingun është edhe anëtari i Gjykatës Kushtetu
E PLOTË/ Ja dënimet që i dogjën mandatin Selamit, Tahirit dhe Elvis Roshit (FOTO LAJM) KQZ-ja vendosi pak minuta më parë që të konsiderojë të pavlefshëm mandatet e dy deputetëve të Vlorës, Shkëlqim Selami dh
DOSJA E PLOTË/ Zbulohet mashtrimi i drejtorit të Kuvendit me formularin e dekriminalizimit Është zbardhur e plotë kërkesa e Prokurorisë për të çuar në gjykim, ish-ambasadorin dhe drejtorin aktual të Shërbimeve d
Nga "trafiku i qënieve njerëzore” tek “përdhunimi në grup”, akuzat që fshehen të zgjedhurit shqiptarë (FOTO LAJM) Prokuroria ka publikuar sot emrat e deputetëve Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami si edhe kryebashkiakut të Kavajës Elv
KQZ shtyn vendimarrjen për formularin e Tahirit KQZ ka shtyrë vendimarrjen për verifikimin e formularit të vetëdeklarimit për deputetin e PDIU, Dashamir Tahiri, si dhe
Flet avokati i Roshit: S'ka asnjë provë për ta mbajtur të arrestuar Avokati i kryebashkiakut të Kavajës ka deklaruar se dosja ndaj klientit të tij nuk ka asnjë provë për ta mbajtur të arre
Ja formulari që "mori në qafë" Elvis Rroshin (FOTO LAJM) Elvis Rroshi është prangosur sot pas një hetimi nga Prokuroria, nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve, për formularin