999 rezultate për

formulare

DOKUMENTI/ Si po i terrorizon "Rilindja" punonjësit publik për të votuar PS-në (FOTO LAJM) Një skandal po shënohet këto ditë në jug të vendit.Drejtuesit e Organizatave Socialiste në Tepelenë dhe Memaliaj madje e
Këta janë kandidatët e PD dhe LSI që pritet të "tradhtojnë" opozitën Djegia e mandateve nga opozita e "bashkuar" ka sjellë shumë reagime politike në vend. Së funmdi "lufta" bëhet nese
Rrjedhje tek LSI-ja, tre kandidatë drejt karrigeve të deputetit Nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka patur disa "rrjedhje" nga qëndrimet për të djegur mandatet. Mësohet
Kjo është deputetja më e re dhe më e pasur e Kuvendit të Kosovës Në radhët e deputetëve biznesmenë të Kuvendit të Kosovës hyn edhe deputetja nga radhët e Nismës Albulena Balaj-Halimaj
Shifrat: Sa policë, gjyqtarë e prokurorë kanë deklaruar lidhjet me Agron Xhafën Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e nje qytetari dixhital. Sipas tij thotë "në formularet e tyre
Nuk deklaroi problemet me drejtësinë në Itali, në shqyrtim deputeti i LSi-së Duket se një nga ish-deputetët e LSI do të përballet njëherë me ligjin pas akuzave për falsifikim të formularëve. Gjy
SHIFRAT/ Sa punonjës policie kanë dhënë dorëheqjen Së paku 220 efektivë të Policisë së Shtetit kanë refuzuar të plotësojnë formularin e vetëdeklarimit, të procesit të Vett
2256 policë dorëzojnë formularët e Vettingut, ja sa dhanë dorëheqjen Ditën e djeshme ishte dita e fundit për dorëzimin e formularëve të Vettingut në Policinë e Shtetit. Nga raportimet e
Vettingu, merret vendimi i rendësishëm për mijëra policë Sipas Sindikatës së Policisë, qindra policë po enden nëpër zyrat e institucioneve për të marrë dokumentet që nevojiten p
Fillojnë problemet me maturën, nuk punon sistemi për mbushjen e formularëve Mospublikimi i Formularëve A1/A1Z nga Qendra e Shërbimeve Arsimore ka lënë peng nisjen e procesit të maturës shtetërore.
Verifikimi i formularëve nga KQZ, 3 anëtarët braktisin mbledhjen KQZ është mbledhur prej orës 14:00, për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 deputet
KQZ verifikon formularët për 13 deputetë dhe 8 kryetarë bashkish KQZ ditën e sotme mblidhet në orën 14:00, për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 d
Dekriminalizimi, KQZ do riverifikojë formularët e Berishës, Ristanit, Dules dhe... Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të riverifikojë ditën e enjte formularët e disa deputetëve dhe kryetarëve të bashkive
Prokuroria hetim penal ndaj KQZ-s: Ka pranuar formularët e dekriminalizimit pas mbylljes së procesit Prokuroria e përgjithshme ditën e sotme me anë të një njoftimi të hapur për median ka bërë me dije 3 konkluzione, ku sip
VETTINGU/ Heqin dorë nga formularët edhe dy gjyqtarët e dënuar Çobo e Hoxha Ka shkuar në 8 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve që kanë shmangur proçesin e Vettingun. Mësohet se edhe dy gjyqtarë të
VETTINGU/ KLD mbyll procesin, ja emrat që nuk dorëzuan formularët Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka mbyllur procesin e dorëzimeve të formularëve për gjyqtarët, të cilëve do t'u rivlerësoh
VETTINGU/ Frikë nga verifikimi i pasurisë, dorëhiqen tre gjyqtarë Duke qenë se kjo e martë është dita e fundit për deklarimin e pasurisë, një gjyqtare nga Tirana, një gjyqtar nga Elbasan
Gjyqtarët në rresht për vettingun, por zbatimi mund të jetë me të papritura Ligji i vettingut ka hyrë në fuqi, por zbatimi i tij mund të jetë me të papritura për shkak se ligji dhe vendimi i Gjyka
Vetting-u, 30 ditë kohë për prokurorët dhe gjyqtarët të dorëzojnë deklaratat e pasurisë Pas rrëzimit nga Gjykata Kushtetuese e ankimimit të Partisë Demokratike për ligjin e Vetting-ut, të gjithë subjektet e k
DIBËR/ Policia nis hetimet për katër raste të mashtrimeve me sigurimet dhe falsifikim formularësh Nga ana e policisë në Dibër vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Burime nga uniformat blu bëjnë