999 rezultate për

formatin

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4
Të gjithëve iu hyn në punë, si të ktheni një PDF në Word PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përsht
Rruga për të konvertuar një dokument PDF në Word PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përsht
FIFA ndryshon formatin për Botërorin e klubeve Sipas mediave spanjolle, FIFA ka vendosur të ndryshojë formatin e organizimit të Botërorit të klubeve. Me formatin e ri,
Luana e bën zyrtare, tregon formatin që do të moderojë në Top Channel (VIDEO) Teksa u diskutua gjatë për emisionin që Luana do prezantonte në Top Channel, më në fund kanë dalë fakte zyrtare. U t
UEFA zyrtarizon formatin e Ligës së Kombeve, zbuloni cfarë "peshkoi" Shqipëria UEFA ka zyrtarizuar formatin përfundimtar të Ligës së Kombeve, me Shqipërinë që do të jetë e pozicionuar në Divizionin C
Ndryshim historik në formatin e “All Star Game” Më në fund drejtuesit e NBA lënë mënjanë traditën dhe vendosin të ndryshojnë takimin e përvitshëm të “All-Star Game”. Bë
Si të konvertojmë një dokument PDF në Word PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përsht
Nuk do të ketë më foto katrore në Instagram Instagrami lirohet përfundimisht nga fotot katrore në albume, duke dhënë mundësinë e postimit të fotove së bashku duke p
"Big Brother" ndryshon formatin: Jeni single dhe ëndërroni të gjeni dashurinë? Pas një viti mungesë, "Big Brother" do të rikthehet në fillim të vitit 2017, në edicionin e tij të nëntë. Moderatorja Ar
KSHZ: Ja sa do të kushtojnë zgjedhjet në Maqedoni Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i Maqedonisë e refuzoi Listën Zgjedhore nga Ministria e Punëve të Brendshme, të nënshkr
Messi dhe Ronaldo japin spektakël në talkshow (VIDEO) Një talkshow i njohur në Barcelonë ka sjell këtë herë në formatin e tij humoristik dyshen Ronaldo Messi të imituar nga d
Instagram ndryshon formatin e fotove Instagram ka përditësuar aplikacionin e saj të imazheve me një veçori të rëndësishme, që do të pëlqehet nga të gjithë pë
Ndarja e binjakeve të ngjitura do të bëhet me ndihmën e printimit 3d Mjekët për herë të parë në Kinë do të ndajnë me ndihmën e printimit 3d binjaket e lindura të ngjitura. Ky është një oper
Ja si ka evoluar iPhone nga modeli i parë (VIDEO) Ishte viti 1983, kur Steve Jobs, atëherë një sipërmarrës i ri Sylicon Valley, paralajmëronte shfaqjen e pajisjeve të rej
Printoni fetusin e fëmijës tuaj në formatin 3D Kanë ikur ditët e errëta, kur fëmijët shikoheshin në ekografi bardh e zi dhe ju tundnit kokën dhe thoshit se duket shumë
Daçiq nuk e di ende formatin e dialogut Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq eshte shprehur se ende nuk dihet asgjë për formën e saktë të vazhdimit të dialogut me
AK: Certifikatat, të mos cënohet sovraniteti Reagimi i Omonias për mospranimin e certifikateve të reja në te cilat suprimohet kombësia, janë quajtur shantazh poltik
Në formatin e një emisioni të ri - Jam në leksion, – i shpjegoj jashtë derës së auditorit- Nuk mund t’ju dëgjoj tani. - Po unë kam tri orë rresht që ju
UEFA shqyrton formatin e kualifikimeve Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) do të shqyrtojë formacion e kualifikimeve për kampionatin botëror, "Brazili 2014",