999 rezultate për

forcen

Edi Reja: Islandës ia kam frikën nga ajri, duhet të tregojmë forcën tonë në këtë përballje rajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Edoardo Reja, duket i gatshëm të nisë aventurën e tij në krye të kuqezinjve me nj
Erë lufte në Gjirin Persik, SHBA dërgon forcën e jashtëzakonshme (FOTO LAJM) SHBA ka dërguar me urgjencë lufëtanijet në Detin Arabik, pas kërcënimit nga Irani, se ata mund t’i godasin lehtësisht.
Helikopterë "Black Hawk" për Forcën Ajrore, finalizohet marrëveshja me amerikanët (FOTO LAJM) Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në
Marchisio: Kur një ëndërr është shkatërruar, ju duhet të keni forcën për të rindërtuar atë (FOTO LAJM) Ish-mesfushori i Juventusit mbështet ish-klubin e tij pas humbjes kundër Ajaxit. Claudio Marchisio i ka dhënë zemër J
Nga helikopterët tek armët e rënda, Shqipëria tregon forcën ushtarake (FOTO LAJM) Që prej 10 vitesh, Shqipëria është anëtare e NATO-së ku shpesh herë ka kontirbuar me bashkpunime dhe misione paqeruajtes
Shqipëri-Turqi, Panucci i habit të gjithë me formacionin zyrtar Do të startojë në orën 20:45, rrugëtimi zyrtar i Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020. Skuadra e Kristian Pa
"Blindohet" Tirana, ushtria shqiptare tregon forcën (FOTO LAJM) Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edh
Erdogan kërcënon Greqinë: Mos na testoni forcën Turqia është duke hyrë në sezonin e zgjedhjeve lokale dhe në raste të tilla politika atje gjen të udhës që të rrisë tone
E tmerrshme, abazhuri gjigant bie dhe thyhet copash në mes të dhomës (VIDEO) Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur gjatë një ekspozite skulpturash në Itali. Papritur një abazhur i madh, i instalu
Krasniqi: T'i tregojmë forcën Serbisë Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka thënë se Serbia nuk e kupton gjuhën që Kosova e ka zgjedhur
Uji bie me gjithë forcën në digë, videoja bëhet virale (VIDEO) Fuqia dhe fuqia e ujit shihet teksa bie furishëm nga diga e di Cadore, në zonën Belluno. Imazhet datojnë të dielën m
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO) Një sasi e madhe uji ka vërshuar në Teksas dhe ka marrë cfarë i ka dalë para. Sipas Daily Mail një urë është shkatërr
Goditi me tërë forcën Portugalinë, pamjet e shkatërrimit që la pas uragani Leslie Uragani ”Leslie”, ishte më i fuqishmi ka goditur Portugalinë që nga viti 1842, përpara se të orientohet drejt Spanjës fq
Sinjale lufte, SHBA i tregon forcën Kinës Një anije ushtarake shkatërruese ka lundruar drejt ishujve të Kinës në pjesën jugore, deklaruan zyrtarë amerikanë, poten
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si
PO NDODH/ Uragani Florence godet me tërë forcën Bregdetin e Karolinës (VIDEO) Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nw kwto momente me plot fuqi nga uragani Florence. Florence ë
Po kurohet me kancer malinje, zonja e parë e Sirisë: Gjej forcën tek populli sirian Zonja e parë e Sirisë, Asma Assad i është drejtuar publikut një ditë pas publikimit të lajmit se po trajtohet kundër kan
KFOR tregon forcën, ushtarë, blinda dhe makina kudo në Kosovë (VIDEO) KFOR-i ka publikuar një video gjatë ditës së sotme ku ka shfaqur pamje gjatë, siç thotë, ushtrimeve në të gjitha pjesët
Keidi Bare në finalen e Europa League: Ju tregoj forcën e Atleticos Kapiteni i përfaqësueses Shpresa zbuloi disa detaje për të ardhmen e tij. Ai gjithashtu foli edhe për sekretin e ekipi t
Pas debatit me fansat, Noizy tregon forcën me Ferrarin (FOTO) Si rrallëherë iu kundërvu ndjekësëve të tij. Pas replikave të shumta të Noizyt mbrëmë ndaj komenteve negative të ndjekë