999 rezultate për

forcave

Guxim Gjyriçi mund të jetë ekzekutuar nga një ish-pjestar i Forcave Speciale? (VIDEO) Sikundër premtoi një ditë më parë, gazetari Artan Hoxha ka publikuar videon nga largimi i atentatorëve të Guxim Gjyriçit
Ish-oficeri i Forcave Speciale: Jam plagosur dy herë në krye të detyrës "Thjeshtë…,jam një i plagosur dy herë në krye të detyrës,dhe tani…,i kundroj nga trotuaret kriminelët që i’u thonë polic
Miratohet rezoluta që kufizon veprimet ushtarake kundër Iranit Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë më të cilën i kërkohet presidentit Donald Trump të marrë miratimin e Kongresi
Tërmeti, forcat izraelite i vijnë në ndihmë familjes së ushtarit shqiptar në Izrael (FOTO LAJM) Pas twrmetit tw 26 nwntorit, forcat izraelite vijojnë vlerësimin e dëmeve të banesave të dëmtuara në Shqipëri. Ditën
Megaoperacioni në Greqi, kapen 560 kg "mall" Një operacion i forcave speciale greke EKAM dhe Forcave të Nderhyrjes së Shpejtë në Elefsija dhe Korinth ka çuar në seku
Zogistët - promotorë të qëndresës dhe luftës kundër okupatorëve Ekrem Spahiu* Po afron 75-vjetori i tërheqjes së forcave ushtarake gjermane nga Shqipëria, i cili është një përvjetor
Amerikanët kërcënojnë me kundërsulm pas bombardimit nga ushtria turke mbrëmjen e djeshme Akuza dhe paralajmërime. Kjo është ajo që po ndodh pak orë pasi forcat turke bombarduan pozicione pranë forcave speciale
Pamje të rralla: Momenti kur UÇK hedhë në erë blindin me ushtarë serbë (VIDEO) Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe d
Momentet e sulmit ndaj forcave speciale turke në Turqi (VIDEO) Raportohet se një sulm me bomba goditi një autobus që transportonte policinë në provincën jugore turke të Adana. Në s
Shkarkohet komandanti i Forcave Detare Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani. Vendimi p
Sniper preciz dhe armë moderne: Zbulohet baza e grupit kriminal nga Elbasani Një arsenal armësh të sofistikuara u gjeten nga policia në Elbasan. Arsenali i armëve u gjet në një magazinë, në Papë
Rrëzohet dekreti i Metës, vendi drejt zgjedhjeve të 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor vendosi të rëzojë padinë e Idajet Beqirit, duke konfirmuar zgjedhjet në 30 qershor. Trupa gjykuese
Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë Në natën e 12 qershorit të vitit 1999, një batalion i parashutistëve rusë që ishin në Republikën Serbe të Bosnjës, nisen
20 vjet më parë kur komandanti gjerman i dha 30 minuta serbve të zhdukeshin nga Prizreni (VIDEO) Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një vepr
VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe (VIDEO) Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulm
Momenti kur forcat serbe largohen nga Kosova me "bisht ndër shalë" (VIDEO) Sot janë mbushur 20 vjet që nga përfundimi i sulmeve të NATO-s kundër Serbisë. Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë
20 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-së kundër forcave serbe Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Havijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimi
Nis në Shkup stërvitja më e madhe ushtarake, prin ushtria amerikane Stërvitja ushtarake “Goditja Vendimtare”sot filloi në poligonin ushtarak Krivollak në periferi të Shkup. Në këtë stërvit
Dalin pamjet e aksionit të Forcave Speciale në veri (VIDEO) Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në veri të Kosovës. Një numër i madh personash janë arrestuar, duke përfshi
Maduro përdor nacionalizmin për ta mbajtur ushtrinë prapa tij Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro u ka bërë thirrje Forcave të Armatosura të mobilizohen dhe të jenë në gatishmëri,